Podczas Tygodnia Krytyków w Cannes odbędzie się wybór meksykańskich filmów krótkometrażowych


Meksykańska obecność w Cannes została wzmocniona dzięki inicjatywie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Morelia


Oprócz produkcji meksykańskich, które rywalizują w oficjalnej selekcji Festiwalu Filmowego w Cannes w 2021 roku, w Tygodniu Krytyków, równoległym do prestiżowego festiwalu, wezmą udział cztery filmy krótkometrażowe zrealizowane w Meksyku .

Ta specjalna sekcja jest inicjatywą Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Morelia, której celem jest umożliwienie meksykańskim filmowcom zaprezentowania swojej twórczości w Cannes.

W całej swojej historii, która rozpoczęła się w 1962 roku, Tydzień Krytyków stara się wspierać wschodzące talenty, na przykład Alejandro González Iñárritu zaprezentował w tej sekcji swój debiutancki film Amores Perros (2000).

Oto krótkie filmy, które biorą udział w tej edycji:

  • Bisho (2020): Szczekanie sąsiedniego psa detonuje skomplikowaną sytuację między parą. 
  • La Oscuridad (2020): Nauczycielka szkoły podstawowej wydaje się ranna na brzegu jeziora, ale udaje jej się dostać do szkoły, w której kiedyś pracowała.
  • Pinky Promise (2020): 15-letnia dziewczynka zachodzi w ciążę, więc postanawia poprosić partnera o pomoc, aby towarzyszył jej podczas aborcji.
  • Un Rostro Cubierto de Besos (2020): Jest to historia kobiety, która spędza bardzo długą noc w hotelu, w którym pracuje.

60. edycja Tygodnia Krytyków w Cannes odbędzie się w dniach 7-15 lipca.


Udostępnij
Sprawdź także  Kolejne projekty obsady 'La casa de las flores'

Zostaw odpowiedź