Mrożąca krew w żyłach sprawa, Antonio Banderas zagra w nowej serii


Antonio Banderas zagra w sześcioczęściowej serii dla Studiocanal, która później trafi na platformy. „El monstruo de Florencia / Potwór z Florencji” był prawdziwym przypadkiem i zostanie nagrany we Florencji, Sardynii i Toskanii


Aktor, Antonio Banderas, powróci do telewizji, by zagrać włoskiego reportera kryminalnego Mario Speziego w „El monstruo de Florencia / Potwór z Florencji”, adaptacji książki dziennikarza z 1983 roku. 

Spezi napisał El monstruo de Florencia: una historia real” z amerykańskim pisarzem powieściowym Douglasem Prestonem i szczegółowo opisuje swoje śledztwo w sprawie serii morderstw we Włoszech od końca lat 60. do połowy lat 80. Obaj pisarze stali się częścią historii, gdy włoscy prokuratorzy zaczęli podejrzewać, że to oni stali za morderstwami.„Książka i oparta na niej seria opowiadają prawdziwą historię naszych poszukiwań i identyfikacji mordercy oraz naszego przerażającego wywiadu z nim” – powiedział Preston o filmie, który ma być kręcony z Antonio Banderasem jako głównym bohaterem na miejscu we Florencji, Sardynii i Toskanii.

Duńscy scenarzyści i reżyserzy Nikolaj Arcel („Kochanek królowej”) i Anders Thomas Jensen („Riders of justice”) zaadaptują „El monstruo de Florencia” w sześcioodcinkowy serial dla Studiocanal. Arcel będzie również reżyserował, a Antonio Banderas i jego agent Emanuel Núñez będą producentami wykonawczymi.


W opowieści o „El monstruo de Florencia” Arcel powiedział: „Pokazuje, co się dzieje, gdy cały kraj zaczyna wierzyć w niszczycielskie kłamstwo, napędzane przez skorumpowanych ludzi u władzy, w epickiej opowieści, która dosłownie ma wszystko: fascynującą tajemnicę morderstw, satanistyczne kulty, gangsterów, skorumpowanych gliniarzy i wielki spisek, a to spełnienie marzeń każdego filmowca.”

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *