Latynoski artysta zyskujący na popularności: Danny Felix


Danny Felix działa od kilkunastu lat ale dopiero w ostatnich latach zyskał długo spóźnioną ekspozycję w przemyśle muzycznym, w tym dzięki współpracy Karol G


„Produkuję muzykę od 17 roku życia” – mówił Billboard 29-letni artysta z Phoenix. „W tym wieku z łatwością nagrałem ponad 100 piosenek dla lokalnych artystów”.

Jego pasja do muzyki sięga jednak czasów, gdy miał 10 lat, dzięki swojej muzycznej rodzinie. Jego ojciec, brat i wujkowie mieli lokalny zespół na początku 2000 roku, inspirując piosenkarza/autora piosenek/producenta do podążania tą samą ścieżką.

„To szaleństwo, ponieważ nigdy nie robili tego profesjonalnie, ale ich talent był w mojej krwi”, mówi, dodając, że on również nigdy nie wyobrażał sobie siebie jako wielkiej gwiazdy muzyki. „Zrobiłem to po prostu jako hobby” – przyznaje.

Ale nauka gry na różnych instrumentach, tworzenia własnej muzyki i pisania własnych tekstów przyszła naturalnie do Felixa, który swoją pierwszą wielką szansę dostał w 2013 roku: przy Luis Coronela „Dime Que Te Paso”, a wkrótce potem rozpoczął karierę u boku Cano.

„Pierwsze nagrane piosenki Natanaela wyprodukowałem, gdy miał zaledwie 14 lat” – wspomina. „Zawsze utrzymywaliśmy kontakt i tak później wyprodukowałem jego remiks z Bad Bunny w „Soy El Diablo”. Jestem bardzo dumny z dźwięku, który z nim stworzyłem.”

Nowo odkryte regionalne brzmienie Urban, o którym mówi, zrodziło się wyłącznie z eksperymentów w jego domowym studiu.

„Robiłem rzeczy, których nikt wtedy nie robił, na przykład angielskie piosenki w sierreño i dodawanie bitów do piosenek cumbia”, zauważa, wymieniając artystów takich jak Eminem, Dr Dre, Reik, i Romeo Santos, jako inspiracje jego stylu.

Nazywany jednym z pionierów ruchu trap corridos, ostre fuzje tradycyjnego i nowoczesnego rytmu, Felixa można usłyszeć na jego albumie Vuelve , a tym bardziej na jego innowacyjnym „Mariachi Tumbado” z udziałem Mariachi Vargas de Tecalitlan.

Teraz odkrywają go nowi fani po tym, jak połączył siły z Karolem G na jej pierwszym w historii corrido „200 Copas” (z jej albumu KG0516 ) i dołączył do niej na scenie w kluczowych występach. Wyjaśnia, że ​​kolumbijski twórca hitów Ovy On the Drums skontaktował się z nim bezpośrednio i że w ciągu dwóch dni miał gotowe wszystkie gitary prowadzące i bas.

„Czuję się, że się nie zatrzymam”, stwierdza z dumą. „Nie muszę cały czas chodzić na tumbados. Zawsze mogę wrócić do tradycyjnej muzyki regionalnej i stamtąd tworzyć nowe rzeczy.”


Pełne imię i nazwisko: Daniel „Danny” Felix

Wiek: 29

Polecana piosenka: „Mariachi Tumbado” z udziałem Mariachi Vargas de Tecalitlannajwiększe osiągnięcie: „Zawsze mówiłem, że udało mi się zabrać regionalne i tradycyjne gitary dla Portoryko z Bad Bunny i Kolumbii z Karol G.”

Co dalej: „Moja nowa EPka wypada w przyszłym miesiącu. Potem zamierzam wydać projekt duetu z artystami OG, takimi jak Miguel y Miguel i Los Cuates de Sinaloa, którzy są pionierami 12-strunowych gitar w regionie. Potem planuję wrócić do corrido tumbados.


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *