La Casa de Papel

La Casa de Papel: sekret, który zachował Profesor i który posłużył za inspirację dla pozostałych


Jedna z gwiazd serialu miała wiele problemów zdrowotnych i dano jej 3 miesiące życia


La Casa de Papel / Dom z papieru to jedna z najpopularniejszych serii ostatnich czasów. Hiszpańska produkcja przekroczyła granice wwłasnego kraju i stała się jedną z najczęściej oglądanych na platformie streamingowej Netflix. Jeden z aktorów zyskał sławę po tym, jak znalazł się na skraju śmierci. 

U Álvaro Morte, który gra Profesora, jedną z najbardziej lubianych postaci, zdiagnozowano chorobę i lekarze powiedzieli mu, że zostało mu 90 dni życia. Aktorowi udało się to jednak przezwyciężyć i dziś gra w filmach i serialach. 

Lekarze poinformowali aktora, gdy był młodszy, że ma guza nowotworowego, który zagnieździł się w jego lewym udzie i że zostały mu tylko 3 miesiące życia. W wywiadzie dla  Revista Cocktail potwierdził, że to miało miejsce: „Na początku myślałem, że umrę, że odetną mi nogę. I nic się nie stanie. Ale wtedy pomyślałem: jeśli ja umrzeć w ciągu trzech miesięcy: „ Czy mogę to zrobić spokojnie? Czy szanowałem ludzi wokół mnie i którzy mnie kochają? Czy byłem wierny moim zasadom?”

Aktorowi udało się podnieść z kryzysu, uszyć dalej i pozostawia następującą refleksję: „Doprowadziło mnie to do momentu cieszenia się chwilą, uśmiechania się każdego ranka i tego, że nic nie odbierze mi dobrego humoru.”

Po 13 latach walki i pokonywania raka Profesor wyjaśnia: „Jeśli pozwolę, aby ta presja ogarnęła mnie, to będzie przeciwko mnie, wolę żyć chwilą. Byłem bardzo przygnębiony, więc presja nie może mnie pokonać.”

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *