María Marta García Belsunce

Jedna z najsłynniejszych zbrodni w Ameryce Łacińskiej doczeka się nowego miniserialu


„María Marta: El crimen del Country”. Serial oparty na prawdziwym życiu będzie miał osiem odcinków i trafi do HBO Max


Oryginalna produkcja WarnerMedia Latin America dla HBO, składająca się z ośmiu odcinków, będzie oparta na morderstwie Maríi Marty Garcíi Belsunce, które wstrząsnęło argentyńską opinią publiczną w 2002 roku. Zdjęcia do serialu rozpoczną się w tym tygodniu w Buenos Aires , a premiera będzie miała miesjce na HBO Max, nowej platformie streamingowej, która pojawi się w Ameryce Łacińskiej 29 czerwca, oraz na płatnym kanale telewizyjnym HBO, jak podano w oświadczeniu.

27 października 2002 r. María Marta García Belsunce została znaleziona martwa przez swojego męża, Carlosa Carrascosę, w łazience ich domu położonego w ekskluzywnej, prywatnej dzielnicy w prowincji Buenos Aires. To, co początkowo wydawało się wypadkiem w domu, staje się jednym z najbardziej emblematycznych przestępstw w Argentynie.

Obsada miniserialu jest kierowana przez Jorge Marrale, Laura Novoa, Mike Amigorena, Carlos Belloso, Muriel Santa Ana, Guillermo Arengo, Nicolás Francella, Valeria Lois, Ana Celentano, Esteban Bigliardi i María Leal. Serial reżyseruje Daniela Goggi, a scenariusze tworzy Martín Méndez we współpracy z Germánem Lozą.

„Sprawa Maríi Marty Garcíi Belsunce po dwóch dekadach nadal wzbudza zainteresowanie opinii publicznej” – mówi Tomás Yankelevich, dyrektor ds. treści ogólnej rozrywki w WarnerMedia Latin America. „W WarnerMedia znajdujemy w tych prawdziwych wydarzeniach podstawę do zbudowania fikcyjnej historii, która zasługuje na przeniesienie na ekran ze względu na jej znaczenie i wpływ na publiczność, a jesteśmy przekonani, że dzięki temu zostanie wykonana w najlepszej jakości. Mamy kreatywny zespół, nietuzinkowy, artystyczny”.

Jorge Marrale, który kieruje obsadą w roli Carlosa Carrascosy, komentuje: „Chętny do działania i z przekonaniem, że jestem częścią wspaniałej serii, która wyjaśnia wiele z tego, czego dowiedzieliśmy się o tej sprawie. Mamy okazję szczegółowo opowiedzieć o dramacie morderstwa, które wywarło wielki wpływ na społeczeństwo Argentyny.”

Ze swojej strony Laura Novoa, aktorka grająca Maríę Martę, mówi: „To dla mnie bardzo szczególny projekt, ponieważ wiąże się z wielkim wyzwaniem. Myślenie o zebranej obsadzie jest marzeniem, są towarzyszami, z którymi praca z reżyserką Danielą Goggi to przyjemność. Granie Maríi Marty wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i jestem bardzo podekscytowana, że mogę powiedzieć, kim była i że jej historię poznają wszyscy. Dowiedzą się o tym, co zostało powiedziane o jej śmierci w tych dziesięcioleciach. Bardzo się cieszę, że to robię.”W tym wypadku mamy serial oparty na tej historii, ale na Netflix jest dostępny serial dokumentalny 'Carmel: Kto zabił Marię Martę?', więc już teraz możesz zapoznać się z historią tej kobiety!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *