„Harry Potter i…” – seria książek, którą pokochał świat


Chyba nie ma na świecie osoby, która nie słyszałaby o Harrym Potterze i magicznym świecie, wykreowanym przez angielską pisarkę – J.K. Rowling. Pierwsza książka z tego cyklu zadebiutowała na rynku ponad 20 lat temu, szturmem zdobywając serca nie tylko tych najmłodszych fanów. Miliony osób na całym świecie czekały z niecierpliwością na każdą kolejną część przygód Pottera, co sprawiło, że praktycznie każda część serii znajduje się w czołówce najlepiej sprzedających się książek w historii.


O czym są książki o Harrym Potterze?

Książki z cyklu „Harry Potter” opowiadają historię pewnego chłopca – Harry’ego Pottera, który w swoje jedenaste urodziny odkrywa, że jest czarodziejem, a jego przeznaczeniem jest udać się do szkoły dla czarodziejów – Hogwartu, gdzie pod okiem najznakomitszych czarodziejów i czarodziejek będzie mógł uczyć się magicznego rzemiosła. Harry Potter jest jednak niesamowitym chłopcem, nawet wśród czarodziejów, gdyż w niemowlęcym wieku sprawił, że największy czarnoksiężnik w historii (Lord Voldemort) utracił całą swoją potęgę i zaszył się gdzieś, ledwo żywy i konający. Voldemort jednak nie został zabity i zrobi on wszystko, aby wrócić do swojej dawnej potęgi i dokończyć dzieło, które poprzednio zaczął.

Wszystkie książki z serii „Harry Potter”

Saga składa się łącznie z 7 tomów:

– Harry Potter i Kamień Filozoficzny – pierwsza część cyklu. Harry Potter odkrywa, że jest czarodziejem i udaje się do Hogwartu, aby rozpocząć pierwszy rok swojej nauki.

– Harry Potter i Komnata Tajemnic – druga część sagi o młodym czarodzieju. Harry Potter zaczyna drugi rok swojej nauki w Hogwarcie, w którym zostaje otworzona owiana grozą Komnata Tajemnic, będąca wedle legendy domem potwora.

– Harry Potter i Więzień Azkabanu –  trzecia część magicznego cyklu. Harry Potter udaje się do Hogwartu, aby rozpocząć trzeci rok nauki, podczas gdy z Azkabanu ucieka słynny przestępca – Sirius Black.

– Harry Potter i Czara Ognia – czwarta część serii. W trakcie czwartego roku nauki Harry’ego Pottera w Hogwarcie rozpoczyna się Turniej Trójmagiczny.

– Harry Potter i Zakon Feniksa – piąta część cyklu Rowling. Harry Potter wraz ze swoimi przyjaciółmi postanawia w ukryciu założyć Gwardię Dumbledora, aby przygotować się do walki z Voldemortem.

– Harry Potter i Książę Półkrwi – szósta część sagi o Potterze. Dumbledore postanawia pokazać Harry’emu jak najwięcej z przeszłości Voldemorta, aby przygotować go do ostatecznego starcia z czarnoksiężnikiem.

– Harry Potter i Insygnia Śmierci – ostatnia część serii. Harry wraz z Hermioną i Ronem udają się na wyprawę w celu zniszczenia wszystkich horkruksów Voldemorta, aby możliwe było jego ostateczne pokonanie.

Osoby, które jeszcze nie czytały słynnej magicznej sagi J.K. Rowling, mogą to nadrobić, sięgając po książki z serii „Harry Potter” w wydaniach z okazji dwudziestolecia, dostępne obecnie w sprzedaży. To również dobra okazja dla fanów Pottera, którzy chcieliby uzupełnić swoją kolekcję o takie pozycje.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *