Grupo Firme, Bad Bunny i więcej latynoskich artystów, którzy celebrują pary osób tej samej płci w swoich teledyskach. Pride Month


Przez lata muzyka latynoska dostarczała piosenki, które dotykają miłości do osób tej samej płci, prezentując inspirujące i wyjątkowe historie o społeczności LGBTQ


Ponadczasowy hit salsy z 1989 roku Willie Colona „El Gran Varon” opowiada historię Simona, który po opuszczeniu rodzinnego kraju został cross-dresserem. W 1988 „Mujer Contra Mujer”, hiszpańskiego zespołu popowego Mecan przedstawił serdeczną historię miłosną między dwiema kobietami. W ramach jego albumu Formula z 2014 roku , Vol. 2, Romeo Santos zaprezentował swój utwór „No Tiene La Culpa”, emocjonalną bachatę o Manuelu, który był zastraszany przez rodzinę i przyjaciół za chęć bycia płcią przeciwną.

Oprócz tych inspirujących piosenek wielu artystów, takich jak Anitta, Bad Bunny i Calibre 50, to tylko niektórzy artyści, którzy w swoich teledyskach przedstawiają tą tematykę. Na cześć Pride Month, obejrzyjcie 16 klipów

Grupo Firme – „Enloquéceme” 

Grupo Firme wydało w grudniu swoją wersję „Enloqueceme”, która jest sprytnym, banda-popowym wykonaniem popowego hymnu OV7 z 2000 roku w wykonaniu brata Caza i drugiego wokalisty grupy, Johnny’ego Caza. Johnny jest także bohaterem teledysku, w którym występują dwa zainteresowania miłosne: mężczyzna i kobieta. Pod koniec filmu Johnny, który w prawdziwym życiu jest gejem, postanawia wyznać miłość swojemu koledze z klasy.

Danna Paola – „TQ Y YA”

Meksykańska gwiazda pop Danna Paola podsumowuje miesiąc Pride swoim inspirującym singlem „TQ Y YA”, który tłumaczy się jako „Kocham cię. kropka”. Łącząc rytmy reggaeton i trap z nutami brazylijskiego funku, Paola opowiada o miłości tak prawdziwej, która nie widzi rasy, koloru ani płci. „Nie pozwól nikomu powiedzieć, że nie jesteś dla mnie” – śpiewa. „Nie obchodzi mnie, co myślisz, miłość to miłość” – podsumowuje. Teledysk pokazuje dwie kobiety wykonujące zmysłowy, liryczny taniec. Paola dołącza do nich w choreografii pod koniec.

Jesse i Joy – „Love (Es Nuestro Idioma)”

Jesse i Joy w zeszłym roku przedstawiła nową piosenkę zatytułowaną „Love (Es Nuestro Idioma).” „Nasza muzyka zawsze będzie tam, aby przypominać ci, że jesteś piękna taka, jaka jesteś”, meksykański duet wyraził swoją piosenkę. „Nosi nazwę „Love” i mówi o miłości jako uniwersalnym języku, języku, którym wszyscy powinniśmy mówić”. W swoim gwiazdorskim teledysku, z którego wszystkie zyski zostają przekazane na rzecz YAAJ MEXICO Foundation, artyści tacy jak Juanes, Kany Garcia i Eugenio Derbez tworzą kamee.

Chino i Nacho – „Raro”

Po czteroletniej przerwie w karierze solowej Chyno Miranda i Nacho powrócili jako duet z wydaniem „Raro”, popowej tropikalnej fuzji, która najlepiej charakteryzuje esencję Chino i Nacho. Teledysk wyreżyserowany przez Daniela Durana ( i singiel) opowiada historię rzadkiego rodzaju miłości, którego nie można znaleźć w dzisiejszych czasach. W klipie Chino i Nacho są widziani razem jak za dobrych czasów oraz różne pary — młode, stare, międzyrasowe i jednopłciowe, które mimo wszystko żyją swoim najlepszym życiem.

Sprawdź także  Amazon Music uruchamia wideo z niepublikowanym materiałem Jenni Rivera

Residente – “Antes Que El Mundo Se Acabe”

W prawie ośmiominutowym filmie Residente zwrócił uwagę na szereg par z całego świata dzielących się swoim najlepszym pocałunkiem. Trzytygodniowy projekt obejmuje sesje pocałunków Bad Bunny’ego i jego dziewczyny Gabrieli, Lionela Messiego i jego żony Antoneli czy Ricky’ego Martina i jego męża Jwana Josefa. „Trudno jest znaleźć wszystkich tych ludzi, którzy chcą się pocałować podczas pandemii, a pocałunek może wyglądać na łatwy, ale było to bardzo skomplikowane i nie wszyscy się całują” – powiedział wcześniej Billboard Residente .

Bad Bunny x Sech – „Ignorantes

W „Ignorantes” Bad Bunny jest złośliwy, wspominając czasy, kiedy był szczęśliwy i nie traktował swojego związku poważnie – wtedy wszystko stracił. Ta historia znajduje odzwierciedlenie w teledysku. Jak pokazują różne pary, Bunny i Sech pokazali, że bez względu na rasę lub orientację seksualną wszyscy jesteśmy zdolni do bycia ignorantami – i dlatego czasami jesteśmy zmuszeni porzucić osobę, którą kochamy.

RKM i Ken-Y – „Cuando Lo Olvides”

„Cuando Lo Olvides” RKM i Ken-Y opowiada o kimś, kto próbuje przekonać osobę w związku, że lepiej pasuje tak jak jest. Wydany podczas Pride Month w 2019 roku mocny teledysk opowiada historię kobiety, która jest w agresywnym związku i ucieka od rzeczywistości, zdradzając swojego chłopaka z inną kobietą. W końcu para osób tej samej płci kończy szczęśliwie razem.

Calibre 50 – „Solo Tu”

Powolna regionalna meksykańska piosenka Calibre 50 podkreśla miłość, która jest tak czysta, z tekstami takimi jak „tylko ty sprawiasz, że czuję, czym naprawdę jest miłość” i „jesteś dla mnie wszystkim, bez przesady, od dnia, w którym cię zobaczyłem”. Teledysk, który przekazuje wiadomość, że miłość jest miłością, przedstawia pary małżeńskie, rodziców z dziećmi, młode pary i pary tej samej płci tańczące do swojej romantycznej ballady podczas wykonywania „Solo Tu”.

Alejandro Sanz, Camila Cabello – „Mi Persona Favorita”

Alejandro Sanz i Camila Cabello stworzyli „Mi Persona Favorita”. Jest to przyjemna latynoska piosenka popowa, która podkreśla wszystkie piękne cechy danej osoby. Teledysk pokazuje, jak Sanz i Cabello dobrze się bawią w studiu nagraniowym i słodkie sceny różnych ludzi z ich ulubioną osobą. Na Instagramie Camila dedykuje piosenkę swojej ulubionej osobie i młodszej siostrze Sofi.

Anitta – “Não Perco Meu Tempo”

Podczas kręcenia teledysku do „Não Perco Meu Tempo” (Nie marnuj czasu), w którym złączyła usta z prawie 30-stoma różnymi osobami, Anitta odkryła swoje najgorsze i najlepsze pocałunki. „Z 28 osób, jedna z nich była straszna! Byłam,.. ugh! Było tak źle. Było 28 osób, których nigdy w życiu nie widziałam!” – powiedziała Billboardowi , dodając również: „To znaczy, mój najlepszy pocałunek w historii był również w tej grupie ludzi”.

Sprawdź także  Natalia Lafourcade, jedna ze 100 najpotężniejszych kobiet w Meksyku

Esteman – „Fuimos Amor”

W swoim disco-pop-funkowym „Fuimos Amor” kolumbijski piosenkarz i autor tekstów Esteman zaczął opowiadać o dawno utraconej miłości. W teledysku Esteman wspomina dobre czasy, jakie spędził z byłym partnerem. „To była pierwsza piosenka, w której pokazałem swoje najbardziej intymne ja z innym mężczyzną bez filtrów” – powiedział Billboardowi . „To piosenka do zapamiętania i celebrowania miłości, której już nie ma. To moja rzeczywistość i staje się rzeczywistością kogoś innego, niezależnie od tożsamości seksualnej”.

Bomba Estéreo – „Amar Así”

Trzy minuty, pięćdziesiąt jeden sekund. Tyle czasu zajmuje dwóm żołnierzom na małej i odludnej wyspie zmaganie się z chwilą prawdy. „Klip jest ostatecznie metaforą jako sposobem na rzucenie wyzwania ludziom i zachęcenie ich do większej tolerancji” – powiedział wcześniej Billboard Simon Mejia z Bomby .

Carla Morrison – „Eres Tú”

Wyobraź sobie świat, w którym małżeństwo dwóch mężczyzn jest zakorzenione w celebracji, szacunku i tradycji. 

Georgle, Esteman – „El Noa Noa”

Georgel i Esteman nie tylko przerabiają przebój Juana Gabriela z lat 80. „El Noa Noa”, ale także po raz pierwszy współpracują ze sobą jako dwójka otwarcie gejowskich latynoskich artystów. Retro-futurystyczny teledysk, wyprodukowany przez Autumn Leave Films w Ciudad de Juarez, celebruje miłość i różnorodność. 

Alex Anwandter – „Tormenta”

Chilijski piosenkarz/autor piosenek/reżyser filmowy znany z głębokiej i świeżej muzyki pop pisze poetycko, ale nie stroni od wprowadzania poważnych tematów i tematów w swojej muzyce i teledyskach. Ten film pokazuje różne pary, od gejów po hetero.

Francisco Victoria – „Marino”

W wieku 22 lat Victoria tworzy bardzo fajną muzykę, która ma głębię i przemawia do dzisiejszej młodzieży. Mentorowana przez Anwandtera, młoda piosenkarka i autorka tekstów występuje w fascynującej opowieści o dorastaniu o miłości, pożądaniu i buncie. Zapierający dech w piersiach koniec jest otwarty na interpretację.

Kany Garcia – „Bailemos un Blues”

Od premiery na początku 2016 roku, Kany Garcia nadal rozwija się muzycznie, osobiście i zawodowo. 

Gloria Trevi – „Todos Me Miran”

Klasyczny „Todos Me Miran” za każdym razem staje się tylko lepszy. Teledysk do piosenki zaczyna się od przystojnego mężczyzny, który nagle zaczyna płakać, po czym zaczyna nakładać makijaż. „Byłem tylko tym, co chciałeś zobaczyć” – czytamy w tekście. Gdy występuje meksykańska gwiazda, wszystkie oczy są zwrócone na Trevi.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź