Filmy i seriale w internecie – nowe oblicze rozrywki według Piotra Sochana


Istnieje wiele sposobów spędzania wolnego czasu. Trudno jednak o wskazanie bardziej uniwersalnego niż filmy i seriale. Wynika to przede wszystkim z ogromnej różnorodności gatunków filmowych – niemal każdy znajdzie dla siebie coś, co przyciągnie jego uwagę. Drugim znaczącym czynnikiem jest w tym wypadku dostępność, na którą niebagatelny wpływ miał internet. Dziś spora część z nas właśnie w sieci ogląda ulubione filmy, seriale czy transmisje. Na czym polega fenomen internetowej telewizji i streamingowych serwisów?


Telewizja w internecie? 

Rozwój internetu w oczywisty sposób odcisnął swoje piętno na klasycznej telewizji i wydawałoby się, że będzie musiała się ona nieco usunąć w cień. Okazuje się jednak, że znalazła ona swoją niszę i jednocześnie potrafi koegzystować z siecią. Doskonałym przykładem mogą być tutaj serwisy online, które oferują swoim użytkownikom możliwość oglądania standardowych kanałów telewizyjnych. Wiele z nich oferuje także odcinki seriali, programy czy najciekawsze wydarzenia w formie skrótów. Zupełnie oddzielną kategorię mogą stanowić natomiast transmisje sportowe czy kulturalne, które coraz częściej możemy śledzić za pośrednictwem sieci – dzięki temu możemy na przykład oglądać mecze ulubionej drużyny z niemal dowolnego miejsca z dostępem do sieci. Poza telewizją w sieci dostępne jest także radio, którego posłuchać możemy bez żadnych ograniczeń lokalizacyjnych. Coraz częściej w formie elektronicznej wydawane są także gazety i czasopisma. Wciąż najpopularniejsze są jednak filmy i seriale – dowodem na to jest chociażby popularność serwisów streamingowych.

Serwisy streamingowe – tu znajdziesz wszystko? Co radzi Piotr Sochan

W ostatnich latach prawdziwą furorę zrobiły serwisy streamingowe, które kuszą internautów ogromnymi bibliotekami dostępnych tytułów, przejrzystymi zasadami abonamentowymi czy niskimi cenami. Nowością nie są też darmowe seriale online, które oferują niektóre z platform. Na korzyść tego typu platform przemawia też – w większości przypadków – brak reklam (jest on związany często z opłatą, którą ponoszą użytkownicy). Dodatkowym atutem jest także możliwość oglądania wybranego filmu czy serialu w dowolnym momencie i miejscu (także offline, po wcześniejszym pobraniu materiałów do pamięci wewnętrznej naszego urządzenia). Niektóre serwisy stawiają na muzykę i odbiorców audio – w ich ofercie znajdziemy przede wszystkim muzykę, podcasty, serwisy informacyjne, słuchowiska czy audiobooki. W większości przypadków opierają się ona na takiej samej zasadzie, jak wspomniane wcześniej serwisy z filmami i serialami. Nic więc dziwnego, że wszystkie one znajdują coraz szersze grono odbiorców. Jesteście jednym z nich? 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *