El Presidente

„El Presidente” będzie miał kolejne odcinki


Nowy sezon „El Presidente” zabierze nas do Brazylii i Europy i opowie o znaczeniu FIFA


Czasami w świecie piłki nożnej jedyną „białą i niewinną” rzeczą jest piłka. Wyjaśnił to w pierwszym sezonie serial „El Presidente”, którego obsadę do kolejnych odcinków ogłosiło właśnie Amazon Prime Video. Jednak historię osadzi w latach 70. XX wieku.

Będzie osiem godzinnych odcinków, które złożą się na nowy sezon. Zabiorą nas do Brazylii oraz Europy i opowiedzą o znaczeniu FIFA dla komercyjnej i politycznej potęgi. W centrum tej historii znajduje się były prezydent FIFA João Havelange, a także wiele znanych postaci i piłkarzy ze świata piłki nożnej. Sezon będzie nosił podtytuł „Jogo da Corrupção” („Gra o korupcję”).

Na czele obsady stoi portugalski aktor Albano Jerónimo, obok Brazylijczyków Eduardo Moscovis i Marii Fernandy Candido oraz Kolumbijczyka Andrés Parra. Inne nazwiska to brytyjska aktorka Anna Brewster, Brazylijczycy Carol Abras, Nelson Freitas, Polliana Aleixo, Isadora Ferrite i Argentyńczyk Fabio Aste. Zdobywca Oscara, Armado Bó, będzie scenarzystą.

„El Presidente” zaprezentowało w swoim pierwszym sezonie (2020) pełne czarnego humoru spojrzenie na historię afery korupcyjnej „FIFA Gate” z 2015 roku, która wstrząsnęła światem sportu. Historia została opowiedziana spojrzeniem „Sergio Jadue” (Andrés Parra), prezesa małego klubu piłkarskiego w Chile, który z nieznajomego nikomu człowieka stał się prezesem National Professional Soccer Association of Chile i kluczowym graczem w masowym spisku korupcyjnym w FIFA.

„Jesteśmy bardzo dumni widząc, że „El Presidente” rozpoczyna nowy sezon. Wizja Armando Bó i nasz owocny sojusz z Kapowem i Gaumontem (producentami) stworzyły show, które stale się rozwija. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się tym, co mamy. Chcemy współpracować z publicznością, podkreślając sposób opowiadania historii w Ameryce Łacińskiej i jej kulturze całemu światu ”, mówi Gunther Kaempfe, producent wykonawczy Fábula, który stworzył programy takie jak „Prófugos” i „La Jauría”, a także film „Jackie”.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *