Red Privada ¿Quién mató a Manuel Buendía?

Dzięki „Red Privada” Netflix upamiętni morderstwo dziennikarza Manuela Buendía


Zmarły w 1984 roku mężczyzna uważany jest za jednego z najbardziej „niekomfortowych” dziennikarzy lat 80-tych w Meksyku


Netflix ogłosił, że od 14 lipca jego abonenci będą mogli uzyskać dostęp do „Red Privada ¿Quién mató a Manuel Buendía?”, filmu dokumentalnego, który głosem aktora Daniela Giméneza Cacho zbada różne teorie i konteksty zabójstwa słynnego dziennikarz Manuel Buendia w 1984 roku.

Platforma podkreśliła, że ​​ten film fabularny jest debiutem reżyserskim Manuela Álcali, który był zanurzony w projektach takich jak „Museo” i „Bellas de noche”, oprócz tego, produkcja ma pieczęć Inny Payán, znanej z „La Jaula de Oro / Złota klatka” i Gerardo Gatica, który pojawił się również przy “Ya no estoy aquí / Już mnie tu nie ma” i “Selva trágica / Tragiczna dżungla”.

Ponad 30 lat po zamordowaniu Manuela Buendii Tellezgiróna – urodzonego 24 maja w Zitácuaro w stanie Michoacán w 1926 roku – uważanego za jednego z najbardziej „niekomfortowych” dziennikarzy ze względu na swoje śledztwo w latach 80. w Meksyku, oraz po jego zabójstwie jego sprawa nadal zawiera tajemnice i nierozwiązane wskazówki dotyczące osób odpowiedzialnych za jego atak.

Chociaż nie ujawniono, czy nowy dokument Netflix będzie zawierał wywiady z dziennikarzami lub postaciami politycznymi, które w jakiś sposób mieszkały z Buendią lub były w jakikolwiek sposób związane z jego pracą. Różni użytkownicy w sieciach społecznościowych wskazali, że niektórzy oficjele, którzy współpracowali z Buendią, ale i których badał wciąż żyją, więc nie wykluczają, że można odtworzyć format podobny do tego, który widzieliśmy w „1994” o dziennikarzu Enrique Osorno.Wśród kwestii, które charakteryzowały śledztwa Manuela Buendii, znalazł się handel narkotykami, wpływy polityczne i sieci władzy, które działały poza ramami publicznymi i prawnymi, a także jego zdecydowana krytyka ówczesnego rządu PRI; Jego felieton był znany w całym kraju pod tytułem „Red Privada” w gazecie „La Prensa”, podpisując się pseudonimem, było to medium, w którym objął kierownictwo od 1960 do 1964 roku. Dał się też poznać jako nauczyciel w Szkole Dziennikarstwa Carlosa Septiéna García.

30 maja 1984 r. Manuel Buendia został zamordowany na Avenida Insurgentes w Mexico City, a dotychczasowe śledztwa i świadkowie wskazują, że morderca zaskoczył dziennikarza strzałem w plecy.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *