Damayanti Quintanara przedstawi najbardziej prymitywną stronę Meksyku w ' La Niña que Limpia'


Meksykańska aktorka zastanawia się nad wyzwaniem, jakim jest rozwiązywanie problemów takich jak przestępczość i bezkarność w serialu HBO Max


Dla Damayanti Quintanara, bohaterki La Niña que Limpia (2021), serial HBO pojawia się w kluczowym momencie, ponieważ pokazuje najbardziej prymitywną stronę Meksyku w odniesieniu do przemocy i nierówności.

W tej meksykańskiej produkcji aktorka gra Rosę, samotną matkę, która jest świadkiem morderstwa, ale zgadza się oczyścić miejsce zbrodni, by ratować własne życie, ponieważ jest jedyną żywicielką rodziny. 

„La Niña que Limpia bardzo wyraźnie pokazuje, jak Meksyk jest dzisiaj, jest krajem kobietobójstwa, w którym dochodzi do zbrodni, gdzie nie ma sprawiedliwości, gdzie jest przemoc, gdzie kobiety są mordowane bez żadnych konsekwencji” – powiedziała Damayanti

„To, co ona czyści, to przestępstwa, Ktoś stracił życie w tym miejscu i co z tym zrobić? Myślę, że to właśnie wciąga ludzi, wiedząc, co się stanie, gdy znajdzie się w takiej sytuacji” – dodałaTworzenie sprzątaczki

Postać Rosy wywodzi się z argentyńskiego serialu La Chica que Limpia (2017), ale dla zespołu roboczego konieczne było stworzenie wersji, która spodobała się meksykańskiej publiczności.

„Nic nie widziałam, wolałam wejść w to jako pusta strona, puste płótno i móc malować tak, jak podpowiadała mi intuicja, zgodnie z tym, co było w scenariuszach i co zbudowałam z reżyserami”, Damayanti wyjaśniła.

Kolejnym wyzwaniem dla aktorki było dogłębne zbadanie złożoności zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych (OCD), ponieważ jednym z powodów, dla których Rosa jest tak dobra w swojej pracy, jest to, że podczas sprzątania czuje trochę kontroli w swoim chaotycznym życiu.

„Bardzo interesująca część konstrukcji Rosy dotyczyła badań nad zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi z porządkiem i czystością. Zagłębiłam się w to, aby dobrze zrozumieć źródło tego typu zaburzeń i jak również zrozumieć, w jaki sposób działają one na fizycznym poziom i jak działają w życiu” – przypomniała Meksykanka. Do Damayanti dołączają inne narodowe talenty, takie jak Gustavo Sánchez-Parra w roli detektywa Correi oraz Ana Layevska, która gra Sonię, kobietę należącą do potężnej rodziny, która ma dziwny związek ze zbrodniami wokół bohaterki.

„Myślę, że widzimy prawdziwe postacie, ponieważ to nie tylko historia Rosy, jest wiele innych interesujących postaci, w których można dostrzec kontrasty między jedną rzeczywistością a drugą” – powiedziała Damayanti.

Ostatecznie najważniejsze dla protagonistki było stworzenie postaci, która wiernie reprezentowała meksykańskie kobiety, które podobnie jak Rosa zrobiłyby wszystko, by wesprzeć swoją rodzinę. 

„Widzimy odpowiedzialność, jaką wiele kobiet ponosi za utrzymanie rodziny, nie tylko w części emocjonalnej – co jest wystarczające – ale w przypadku Rosy także w części ekonomicznej, a dodatkowo posiadanie chorego dziecka zwiększa tę odpowiedzialność” – powiedziała aktorka. 

„Chciałam oddać im sprawiedliwość i reprezentować ich z godnością i być w tym bardzo odpowiedzialna, ponieważ tak, żyjemy w kraju, w którym wiele kobiet jest samotnymi matkami, które są ostoją swojego domu, gdzie ich największą siłą napędową są dzieci,” – zakończyła Damayanti.

Serial w Ameryce Łacińskiej ma premierę na HBO 20 czerwca, czy ukaże sie w Polsce, na to liczę!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *