Carin Leon i Jessi Uribe o swojej pierwszej współpracy: „Unia dwóch gatunków, które stały się jednością”


Pierwsza współpraca między Carin Leon i Jessi Uribe to emocjonalna i melancholijna ranchera, w której obaj mężczyźni są despechados (porzuceni) lub ze złamanym sercem


Napisany przez Leona i Javiera Gonzalez (El Tamarindo) utwór, „Resultó Muy Perra” – gra słów, która może dać negatywną konotację, jeśli najpierw nie posłuchasz tekstu – opowiada o kolejnym nieudanym związku z powodu ich pecha w miłości. Zarówno Leon, jak i Uribe znani są z potężnych przekazów pełnych emocji tekstów, które chwytają za serce, ten nowy utwór nie jest wyjątkiem.

„W Kolumbii jesteśmy wielkimi fanami pięknych tekstów i emocjonalnych wykonań – takich, które wywołują płacz. Carin to potrafi” – mówi Uribe, który jest częścią rozwijającego się ruchu „música regional (lub popularnej)”. Wersja Kolumbijska regionalnej muzyki meksykańskiej.

To nie pierwszy raz, kiedy Uribe współpracuje z regionalnym zespołem meksykańskim. W przeszłości współpracował z Espinozą Paz i Jossem Favelą. Ale to pierwsza współpraca Leona z popularnym piosenkarzem Música.

„Música popularna z Kolumbii naprawdę idzie w parze z naszym gatunkiem, więc był to świetny odzew i myślę, że w niedalekiej przyszłości te dwa gatunki staną się jednością. Kiedy połączymy siły, będziemy mogli tylko dotrzeć do większej liczby miejsc, a nasz dźwięk będzie rósł. To sytuacja korzystna dla nas wszystkich” – mówi Leon.

Para zaśpiewa razem swoją nową piosenkę 28 czerwca podczas dorocznej gali Heat Latin Music Awards na Dominikanie. „Po raz pierwszy odwiedzam Dominikanę, aby móc wystąpić na imprezie, na której skupiają się na muzyce miejskiej, to tylko pokazuje, że to, co robimy z tym gatunkiem, jest czymś wyjątkowym” – dodaje Leon.

Obejrzyj poniżej teledysk do utworu Leona i Uribe „Resultó Muy Perra”.


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *