Zmarła piosenkarka Luisa Molina


Boliwijska po tygodniu rekonwalescencji po pozytywnym wyniku testu na COVID-19


Boliwijska w tę niedzielę jako ofiara COVID-19. W wieku 65 lat miała za sobą długą karierę w muzyce boliwijskiej, reprezentując gatunek folklorystyczny. Luisa zmarła po tygodniu rekonwalescencji w La Paz, stolicy Boliwii.

Urodzona w Uyuni w 1955 roku Luisy Moliny została również ożywiona obecnością instrumentacji typowej dla tego regionu, z miejscowymi instrumentami. Podobnie jak wielu innych folklorystów latynoamerykańskich, Molina łączyła swoją muzyczną działalność z innym zawodem ze względu na muzyczną niezależność artystów, w swoim przypadku poświęciła się nauczaniu.

Oprócz kilku albumów z Grupo Femenino Bolivia, Molina opublikowała ponad tuzin albumów solowych , odnosząc znaczące sukcesy w swoim kraju w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Jej działalność rozpoczęła się w latach siedemdziesiątych, karierą obejmującą także taniec (jako tancerka baletowa) i aktorstwo.

Wśród jego albumów są Te voy a olvidar, Hoy como ayer, Recuerdos i Vas a llorar, a także eksploracje innych tradycji folkloru latynoamerykańskiego, jak w produkcji Mi voz para México.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź