¿Quién mató a Sara?

¿Quién mató a Sara? / Kto zabił Sarę?: Prawdziwa historia serii


Twórca serii, Jose Valenzuela, zdradził, że do napisania historii bohaterów przebojowej meksykańskiej serii zainspirowały go różne doświadczenia ze swojego życia


Sukces Meksykańskiego serialu „¿Quién mató a Sara? / Kto zabił Sarę?” przekroczył wszelkie oczekiwania i wraz z premierą drugiego sezonu, ponownie znalazł się wśród najczęściej oglądanych w serwisie Netflix.

Wśród fanów serii pojawiło się pytanie, czy meksykańska seria jest inspirowana prawdziwą historią. Jej twórca, José Valenzuela, ujawnił, że wiele doświadczeń z jego własnego życia znajduje odzwierciedlenie w serialu.

Valenzuela powiedział w wywiadzie, że pochodzi z rodziny pisarzy. Niewątpliwie wpłynęli oni na jego rozwój jako autora, ponieważ zazwyczaj kieruje się radą, którą udzieliła mu ciotka, Ana María Güiraldes, tworząc swoje postacie.

„Powiedziała mi: Pożycz bohaterowi swoją przeszłość i swoje warunki, a to nie wymknie ci się spod kontroli, ponieważ piszesz o kimś, kogo znasz” – powiedział Valenzuela .

Znajduje to odzwierciedlenie w postaciach z „¿Quién mató a Sara? / Kto zabił Sarę?’. Valenzuela zainspirował się swoim życiem, aby je napisać, a także autorami, których najbardziej podziwia.

Serial Valenzueli często kręci się wokół dramatu rodzinnego, ale jest też klasyczną tajemnicą morderstwa w stylu powieści detektywistycznej. Jako dziecko Valenzuela był fanem opowieści z książek Sherlocka Holmesa i tajemnic Agathy Christie.Doświadczenia Valenzueli jako homoseksualisty i obrońcy praw społeczności LGBTQ znajdują również odzwierciedlenie w „Kto zabił Sarę?”. Valenzuela wielokrotnie wspominał o trudnościach, z jakimi borykał się w związku ze swoją orientacją seksualną.

Kto zabił Sarę? ”pokazuje również problemy Meksyku z homofobią i przemocą wobec społeczności LGBTQ. Sytuację tę odzwierciedla postać Chemy Lazcano (Eugenio Siller), którego rodzice nie akceptują jego osoby, ani tym bardziej nie akceptują jego związku z Lorenzo Rossim (Luis Roberto Guzmán).


Udostępnij
Sprawdź także  Nowe postacie 'Elite' sezon 4

Zostaw odpowiedź