Premiera dokumentu Juanesa „Origen” jest już gotowa


28 maja fani kolumbijskiego piosenkarza będą mogli cieszyć się dokumentem, oprócz nowego albumu o tym samym tytule


Amazon Prime Video ogłosił, że 28 zostanie wydany dokument Amazon Exclusive: „Origen”, który pokaże osobliwą podróż przez karierę kolumbijskiego piosenkarza Juanesa, a także nigdy wcześniej nie widziane zdjęcia piosenkarza i ekskluzywne wywiady z Juanem Luisem Guerrą, Joaquín Sabina Fito Páez i Ziggy Marley.„Dwudziestopięciokrotny zdobywca nagrody Grammy / Latin Grammy Juanes i Universal Music Latin Entertainment ogłaszają 28 maja datą premiery 10. albumu „Origen”, autorstwa multiplatynowej kolumbijskiej supergwiazdki rocka i towarzyszącego mu filmu dokumentalnego Amazon Exclusive w Amazon Prime Video. Fani mogą obejrzeć pierwszy oficjalny zwiastun filmu dokumentalnego i rozpocząć wstępne zamawianie albumu. W ramach przygotowań do albumu i filmu dokumentalnego, 19 maja w aplikacji Amazon Music pojawi się odcinek poświęcony Juanesowi z serii biograficznej „Mi Historia”, w którym Juanes oferuje intymne spojrzenie na swoją wczesną karierę”. Wyjaśniło Amazon Prime Video .

O czym jest?

„Origin” zostanie wydany w połączeniu z filmem dokumentalnym Amazon Exclusive, pokazującym wykonania nowych piosenek na zestawach z kapsułami czasu, w stylu klasycznych programów telewizyjnych z trzech różnych epok. Obecni są: producent wykonawczy José Tillánem, zdobywca nagrody Emmy i wielokrotny laureat nagrody LATIN Grammy, współwykonawczy producent Jesús López, prezes Universal Music LATAM Iberia oraz reżyser Kacho López, wielokrotny zdobywca nagrody LATIN Grammy.

W odcinku specjalnym Juanes opowiada o tworzeniu albumu i interakcji z innymi kompozytorami – Juanem Luisem Guerrą, Joaquín Sabina Fito Páez i Ziggy Marley – którzy dzielą się swoimi pierwszymi reakcjami na nowe interpretacje jego twórczości. Widzowie zobaczą również, jak Juanes otwiera się przed publicznością w bardzo osobisty sposób, wyjaśniając, jak wpłynęły na niego te piosenki, a także udostępniając nigdy wcześniej nie widziane zdjęcia jego i jego rodziny z wczesnych lat.

Sprawdź także  Agustina Quinci otwiera drzwi w Meksyku


Jako wiodący światowy ambasador latynoskiego rocka od dwóch dekad, Juanes zdobył fanów na całym świecie dzięki swojemu charakterystycznemu stylowi opartemu na sprytnie wykonanych kompozycjach, głębokiej pasji do rocka i podobnym szacunku dla rdzennych oraz tradycyjnych rytmów jego rodzinnej Kolumbii i Ameryki Łacińskiej. Teraz, wykorzystując swoje umiejętności nauczyciela muzyki, doskonalone przez całą swoją karierę, z pasją wraca do swoich korzeni, aby podzielić się wspaniałą kolekcją, która przedstawia na nowo niektóre z najważniejszych piosenek i artystów, którzy ukształtowali początki jego kariery. Własna muzyczna wizja.

„Nasze pochodzenie to miejsce, w którym bieg naszego życia i nasze miejsce we wszechświecie zaczyna się oraz nabiera kształtu. Dla mnie opiera się na miłości do muzyki, którą zaszczepiła mi moja rodzina, uznaniu dla mojej kultury oraz odkryciu piosenek i artystów, którzy po raz pierwszy dotknęli mojej duszy. „ORIGEN” to mój osobisty hołd dla wielu artystów i piosenek, które miały na mnie największy wpływ przed moją solową karierą. To piosenki, które nadal są mapą, do której ciągle wracam, aby przypomnieć sobie, kim jestem, skąd pochodzę i dokąd zmierzam. To muzyka z głębi mojego serca, która nigdy nie zostanie zapomniana” – powiedział Juanes podczas zapowiedzi.

Kto w tym uczestniczy?

Koprodukowany przez Juanesa i producenta, który zdobył wiele nagród Grammy, Sebastiana Krysa (który również przewodził ostatnio nagrodzonym albumom Elvisa Costello), ten energetyzujący album zawiera precyzyjną instrumentację i produkcję na całej liście utworów, obejmującej oryginalne style tak różnorodne, jak tango, merengue, heavy metal, folk, reggae, vallenato, pop i oczywiście rock – gdzie Juanes często całkowicie na nowo wyobraża sobie brzmienie i styl jako fuzje wielu gatunków.

Dwa single z albumu, dały pierwszy dowód na to, że już wywołały podekscytowanie zarówno fanów, jak i krytyków, podczas gdy wersja piosenki „El Amor Post del Fito Páez’s Amor” Juanesa z adrenalizowaną rockową i gospelową wersją. został już okrzyknięty „Jedną z najlepszych nowych piosenek wiosny” przez NPR.

Sprawdź także  Argentyna organizuje pierwsze koncerty na żywo, aby zmotywować przemysł muzyczny

Juanes również zmienia punkt widzenia, wypuszczając osobiście introspekcyjną i głęboko emocjonalną wersję globalnego klasyku Bruce’a Springsteena „Dancing On The Dark”.

„Jedna z najlepszych wersji piosenki Bruce’a, jaką kiedykolwiek słyszałem. Nie pamiętam, kiedy ostatnio słyszałem cover utworu Bruce’a, który był w połowie tak dobry, jak ten. Wziął dobrze znaną piosenkę i stworzył ją własną, dzięki czemu uczynił rock and roll prawdziwie uniwersalnym i lubisSpringsteen, bardzo dba o ludzi, dla których śpiewa i o których śpiewa ”- powiedział Dave Marsh.

Jakie mamy piosenki na „Origin”?

„Rebelión – Joe Arroyo

*Volver – Carlos Gardel

*Nuestro juramento – Julio Jaramillo

*La bilirrubina – Juan Luis Guerra

*Todo hombre es una historia – Kraken

*El Amor después del amor – Fito Páez

*Could you be loved – Bob Marley

*Sin medir distancias – Diomedes Díaz

*No tengo dinero – Juan Gabriel

*Dancing in the dark – Bruce Springsteen

*De oro – Familia Andre

*Y nos dieron las diez – Joaquín Sabina


Udostępnij

Zostaw odpowiedź