Poznaj aktorki, które grały „Jimenę” we wszystkich wersjach „Pasión de gavilanes / Gorzka zemsta”


Paola Rey była drugą aktorką, która wcieliła się w tą ukochaną postać


Istnieją postacie, którym udaje się na zawsze wryć w pamięć publiczności, a postać „ Jimeny Elizondo” z Pasión de gavilanes / Gorzka zemsta jest tego dobrym przykładem. Swoją odważną, życzliwą, wesołą i wrażliwą postacią najmłodsza z sióstr „Elizondo” skradła nie tylko serce „Óscara Reyesa”, ale także widzów.W produkcji Telemundo czujną, zabawną i super romantyczną młodą kobietę gra Paola Rey , która tą personifikacją uwieczniła się wśród widzów. Jednak dzięki wielu wersjom tej historii Julio Jiméneza , które powstawały przez lata, ukochana i popularna „Jimena” zamieszkała w skórze kilku aktorek.

Wiele twarzy „Jimeny” z Pasión de Gavilanes

Fabuła, którą stworzył Jiménez, była prezentowana w telewizji w sumie sześć razy, z dużym powodzeniem wśród widzów. Dlatego było sześć aktorek, które dały życie zdeterminowanej „Jimenie” . Chociaż bardzo się od siebie różniły, wszystkie odcisnęły piętno na własnej wersji tej wielkiej roli.

Przypominamy, kto grał zwariowaną siostrę „Normy” i „Sary” na całym świecie:

Fabiana Medina

Pierwszą aktorką, która weszła w rolę tej postaci, była kolumbijska aktorka, Fabiana Medina, w Las aguas w stanie Mansas. Jak pamiętamy, Pasión de gavilanes jest adaptacją telenoweli z 1994 roku, również napisanej przez słynnego twórcę.W tym dziele „Ximena Elizondo” – jej imię jest zapisane z literą „X” w tej serii – jest młodą kobietą, która nie jest tak pełna wdzięku i niepewności, ale ma cechy, które dzieli z matką i siostrą „Sarą”.


Paola Rey

Prawie dziesięć lat później Paola Rey ożywiła tę rolę w Pasión de gavilanes (2003-2004), produkcji RTI Televisión, Caracol Televisión i Telemundo, która odniosła sukces wśród widzów, znacznie przekraczając sukces oryginału.

Sprawdź także  Aktorka Martha Navarro umiera, to zdobywczyni nagrody Ariel


W tej adaptacji „Jimena” przeszła pewne zmiany wprowadzone przez pisarza. Na przykład, poza zmianą inicjału jej imienia, najmłodsza z „Elizondo” jest bardzo ładna i bardziej zwariowana w ramach tego projektu.Do tej pory Rey jest „Jimeną” najbardziej kochaną i pamiętaną przez publiczność w niezliczonych krajach, w których ten dramat telewizyjny był emitowany.

Elizabeth Alvarez

Pięć lat po ogromnym sukcesie Pasión de gavilanesTelevisa wypuściła własną wersję Las aguas mansas i Pasión de gavilanes w Fuego en la sangre.

W tej produkcji Salvadora Mejii, wydanej w 2008 roku, Elizabeth Álvarez weszła w skórę pięknej, buntowniczej i nieco zwariowanej „ Jimeny Elizondo”.Co ciekawe, romans, który miała w serii z aktorem Jorge Salinasem, który wcielił się w „Óscara Reyes”, pojawił się poza ekranem. Oboje zakochali się podczas kręcenia dramatu i rok później potwierdzili swój związek.

W 2011 roku, przy ołtarzu, złożyli sobie przysięgę wiecznej miłości, a teraz są szczęśliwymi rodzicami bliźniaków: Máxim i Leóna.Alicia Sanz

Hiszpania, kraj, w którym Pasión de gavilanes wywołał pełną euforię, również odważyła się wyprodukować remake fabuły w formacie seryjnym. W ten sposób w 2010 roku na ekranach europejskiego kraju pojawiło się Gavilanes, produkcja Gestmusic, która zmieniła wiele aspektów oryginału, aby dostosować go do docelowej widowni.

Przez dwa sezony i łącznie pokazano 26 odcinków, a aktorka Alicia Sanz wcieliła się w rolę „Jimeny”, która w tej wersji nosi tytuł „Lucía Elizondo” . Pomimo zmiany nazwy i otoczenia, w którym toczą się wydarzenia, bohaterka zachowuje podstawowe cechy roli: jest wesoła, ładna i beztroska.

Sprawdź także  Zobaczcie, jak bohaterowie „Fuego en la sangre” zmienili się 12 lat po telenoweli


W tej fabule „Alicia” jest również bardzo złą uczennicą i porzuca karierę. Od tamtej pory, aby zarobić na życie, prowadzi sklep rodzinny. Resztę czasu spędza na zabawie, flirtowaniu z mężczyznami oraz przyprawianiu matki o bóle głowy. Ciekawostką w tej serii jest to, że „ Lucía” zakochuje się we „Franku Reyesie”, a nie w „Óscarze”.


Kimberly Dos Ramos

W 2014 roku Telemundo zdecydowało się na nową adaptację zatytułowaną Tierra de reyes / W obronie honoru. W tej telenoweli, która została bardzo dobrze przyjęta przez hiszpańskojęzyczną publiczność, „Jimena Elizondo” to „ Irina Del Junco Belmonte” .

Tę szaloną, uroczą i zabawną młodą kobietę scharakteryzowała Wenezuelka Kimberly Dos Ramos, która dzięki swojej interpretacji tej roli zyskała dużą popularność.

Sukces produkcji przyspieszył również jej karierę.Coleen Garcia

Najnowszą dotychczasową wersją Pasión de gavilanes jest Pasión de amor, historia wyprodukowana na Filipinach przez ABS-CBN w 2015 roku. W ramach tego projektu imię postaci jest zachowane, ale wszyscy nazywają ją „Jamie” . Reprezentowała ją filipińska aktorka Coleen García .


W tej historii bohaterka poślubia „Franco” i umiera podczas miesiąca miodowego po nieoczekiwanym ataku jego wrogów w serii.Udostępnij

Zostaw odpowiedź