“Pasión de gavilanes / Gorzka zemsta”: 10 ciekawostek, o których warto wiedzieć


12 maja Telemundo potwierdziło, że w sezonie 2021-2022 „Pasión de gavilanes / Gorzka zemsta” powróci w sequelu, po prawie dwóch dekadach


Niewątpliwie, „Pasión de gavilanes / Gorzka zemsta” to jedna z tych telenoweli, które możemy oglądać za każdym razem, gdy wraca na ekrany, mimo że po raz pierwszy została wyemitowana ponad 17 lat temu, w październiku 2003 roku. Nic dziwnego, ponieważ historia Bracia Reyes, którzy chcą pomścić śmierć swojej siostry Libii, udają robotników, aby dostać się na ranczo Elizondo. Wszystko się zmienia, gdy spotykają trzy młode kobiety, w których głęboko się zakochują.

Chociaż Juan, Óscar i Franco Reyes starają się wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę, nie mogą zrealizować swoich planów ze względu na zainteresowanie Normą, Jimeną i Saritą Elizondo. 

Chociaż od wyemitowania ostatniego odcinka minęły prawie dwie dekady, nadeszła dla fanów wspaniała wiadomość. 12 maja Telemundo potwierdziło, że w sezonie 2021-2022 „Pasión de gavilanes / Gorzka zemsta” powróci w sequelu, po prawie dwóch dekadach.

Przedstawiamy więc wam 10 ciekawych faktów, które powinieneś wiedzieć o tej telenoweli.


1. GDZIE NAGRANO TELENOWELĘ „GORZKA ZEMSTA”?

Główną lokalizacją „Pasión de gavilanes” była restauracja El Pórtico, położona na obrzeżach Bogoty. Przestrzeń ta służyła do odtworzenia Hacjendy Elizondo i nie tylko. Innymi miejscami, w których nagrywano telenowelę, była Villa de Leyva w Boyacá, znana Pulzo Paoli Rey.2. NARODOWOŚĆ AKTORÓW

Większość aktorów była narodowości kolumbijskiej, kilku jednak z głównej obsady było obcokrajowcami. Mario Cimarro (Juan) jest Kubańczykiem, Juan Alfonso Baptista (Oscar) jest Wenezuelczykiem, Michael Brown (Franco) jest Argentyńczykiem, Lorena Meritano (Dinora) jest Argentynką a Jorge Cao (Martín Acevedo) jest Kubańczykiem.

Sprawdź także  „Mamy nowości do przekazania”: Carmen Villalobos i Roberto Manrique


3. KTO INTERPRETUJE UTWORY TELENOWELI

Większość piosenek w telenoweli została napisana przez piosenkarkę Ángelę María Forero, znaną artystycznie jako Ángela Chadid. Początkowo poszła na przesłuchanie, aby zagrać chórki, ale ostatecznie nagrała prawie wszystkie piosenki.4. DZIECKO JUAN’a REYES i NORMY ELIZONDO BYŁO DZIEWCZYNKĄ

Juan David Reyes, dziecko Normy i Juana, nie był chłopcem, ale dziewczynką. Nazywa się Valeria García.5. DANNA GARCÍA PANIKOWAŁA PRZEZ KONIE

Ponieważ Danna Garcia bała się koni, nigdy na nich nie jeździła w telenoweli. Jak więc raz pojawiła się na koniu w odcinkach? Odpowiedź jest prosta, ponieważ jej zdjęcia były wykonywane od pasa w górę, była noszona na ramionach jednego z wykonawców, który symulował galop konia.6. DLACZEGO NATASHA KLAUSS PŁAKAŁA PODCZAS NAGRAŃ?

Natasha Klauss była kolejną aktorką, która bała się koni, więc bardzo cierpiała, jeżdżąc na nich. Według Publimetro México, aktorka zeszła z płaczem po nagraniu tych scen. Jednak ​​roniła więcej łez, ponieważ dużo czasu spędziła bez oglądania swojej trzyletniej córki. Wszystko z powodu intensywnych nagrań.

7. W „PASIÓN DE GAVILANES” BYŁY DWIE ESPERANZY? 

Liliana Lozano jako pierwsza zagrała rozwiązła kobietę związaną z Oscarem Reyesem. Jednak nie mogła kontynuować tej postaci, została zastąpiona przez Marthę Isabel Bolaños,.

8. SCENA POZA SCENARIUSZEM

Kiedy Juan (Mario Cimarro) zostaje porwany przez Dinorę (Lorena Meritano), kobieta nieustannie pieści ciało kochanego przez siebie mężczyzny, którego ręce są związane. Powoduje to, że największy z Reyesów odczuwa do niej większą pogardę. W chwili, gdy kobieta go całuje, pluje jej w twarz, co nie zostało przedstawione w scenariuszu. Aktor uważał, że to najlepszy sposób na zwiększenie nienawiści, którą odczuwa jego postać. Podczas gdy aktorka powiedziała, że ​​nie czuła dyskomfortu, ponieważ była to część euforii tej sceny.

Sprawdź także  Oto bohaterki wszystkich wersji 'Café con Aroma de Mujer'!


9. DLACZEGO „JUAN REYES” TAK BARDZO KOCHAŁ SWOJĄ STARĄ CIĘŻARÓWKĘ?

Mario Cimarro powiedział, dlaczego jego postać zawsze opiekowała się czerwoną ciężarówką, mimo że nie przestawała się psuć. „Ta obsesja Juana jest bardzo ważna … , to ze względu na wartości i wykształcenie, które otrzymał od swoich rodziców. Jestem pewien, że jego ojciec nauczył go dbania o wszystkie narzędzia pracy. Ponieważ Juan nie miał akademickich umiejętności, jego umiejętnością była ciężka praca i dlatego tak bardzo dbał o swoje narzędzia pracy”.

10. OSZCZĘDZILI PARĘ, KTÓRA MIAŁA UMRZEĆ

„Pasión de gavilanes” to wersja „Las aguas mansas”, w której bohaterowie Sarity i Franco, zgodnie ze scenariuszem, mieli zginąć. Jednak ze względu na świetne przyjęcie, jakie spotkało aktorów Natashę Klauss i Michela Brown, produkcja pozwoliła im żyć i pobrać się.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź