Oto zwycięzcy kategorii latynoskich na rozdaniu nagród Billboard Music Awards 2021


Jako jeden z zaledwie dziewięciu artystów z siedmioma lub większą liczbą nominacji Music Awards w tym roku, Bad Bunny zdobył ważne na BBMA w niedzielę (23 maja), gdzie odebrał nagrodę dla najlepszego latynoskiego artystę, najlepszego latynoskiego artystę męskiego, najlepszą piosenkę latynoską („Dákiti”) i najlepszy album latynoski ( YHLQMDLG )


Bunny, który wykonał „Te Deseo Lo Mejor” po odebraniu dla najlepszego artysty latynoskiego, wręczoną przez Lenę Waithe, jest rekordzistą pod względem liczby 40 największych przebojów na liście przebojów   Hot Latin Songs wynoszącą: 104. Jest także rekordzistą najwięcej hitów na tym wykresie: 111. Album YHLQMDLG, zdobywający szczyty list przebojów portorykańskiej supergwiazdy, przyniósł mu pierwszą nagrodę Grammy 14 marca, kiedy to został okrzyknięty najlepszym latynoskim albumem pop lub urban.

W kategorii najlepszych artystów latynoskich na BBMA, Bunny zmierzył się z Anuelem AA, J Balvinem, Malumą i Ozuną. „Dzielę się tą [nagrodą] z wszystkimi moimi nominowanymi kolegami, którzy robią wielkie rzeczy dla tego gatunku” – powiedział po hiszpańsku podczas swojego przemówienia.

El Conejo Malo nie był jedynym przedstawicielem muzyki latynoskiej na BBMA. Kolumbijka, Karol G, zajęła również centralne miejsce, wykonując „Bichota” i „El Makinon” po tym, jak została ogłoszona zdobywczynią nagrody dla najlepszej artystki latynoskiej pokonując Becky G i Rosalíę.

Karol G, której najnowszy album  KG0516  zadebiutował na pierwszym miejscu listy przebojów Billboard Top Latin Albums, stał się jej pierwszym numerem 1 na tej liście, zgromadziła także 25 hitów na liście Billboard Hot Latin Songs, w tym trzy na pierwszym miejscu. Miała 10 pierwszych miejsc na  liście Billboard 's Latin Airplay.

Wykonała składankę swoich przebojów „Bichota” i „El Makinon”, oba najnowszego albumu  KG0516 . Obnosiła się również ze swoimi ruchami tanecznymi „następnego poziomu”, do których ćwiczyła „bardzo ciężko”, jak powiedziała Leila Cobo z Billboard .

„Jestem szczęśliwa i zdenerwowana”, powiedziała przed swoją wielką nocą.  – „Dużo mocy… tym występem chcę wyrazić, że czuję się kobietą i dziewczyną sukcesu. Czuję się bardzo szczęśliwa i wdzięczna za wszystko, co dzieje się w mojej karierze oraz życiu, i mam możliwość bycia inspirują dziewczyn na całym świecie ”.

Wreszcie, reprezentując regionalne królestwo meksykańskie, Eslabon Armado odebrało nagrodę dla najlepszego duetu / grupy latynoskiej. Nastoletnie trio zmierzyło się w tej kategorii z Banda MS de Sergio Lizárraga i Los Dos Carnales.

Znany ze swoich ballad sierreño, Eslabon Armado – złożony z braci Pedro (główny wokalista) i Brian Tovar (bas i bajoloche), wraz z przyjacielem Gabrielem Hidalgo (harmonia i wokal w tle) – wydali trzy kolejne albumy w 2020 roku: Tu Veneno MortalVibras de Noche i Corta Venas .

„Zawsze wdzięczni Bogu, naszym rodzicom, naszej wytwórni i naszym fanom” – napisał Eslabon Armado w swoich mediach społecznościowych po tym, jak zdobyli nagrodę. „Ta nagroda jest dla was wszystkich”.Nagrody są produkowane przez Dick Clark Productions, którego właścicielem jest MRC. MRC i Penske Media są współ-matkami Billboard


Pełna lista zwycięzców Billboard: tutaj

Udostępnij

Zostaw odpowiedź