Corín Tellado

Nowa era romansów? Telemundo nabywa prawa do twórczości Corín Tellado


Dzieła najpoczytniejszej hiszpańskiej pisarki posłużą jako inspiracja do stworzenia imponujących serii w różnych formatach i na różnych platformach


Miłośnicy klasycznych romansów świętują, ponieważ w telewizji Telemundo są czasy wielkiej pasji, inspirowanej wspaniałymi historiami Coríny Tellado.

I to właśnie dlatego Telemundo Global Studios podpisało umowę z firmą Planeta na udzielenie licencji na wyłączne prawa do kolekcji bestsellerowej autorki, która obejmuje około 4 tys. tytułów, aby inspirować się nowymi projektami.

Chodzi o to, aby tworzyć współczesne adaptacje opowiadań Tellado w wielu formatach, w tym seriale jednostkowe oraz krótkoformatowe i długoformatowe dla telewizji linearnej, a także dla platform cyfrowych.

Według wydawnictwa Planeta po raz pierwszy hiszpańskojęzyczne studio produkcyjne podjęło tego typu decyzję, która może być bramą do nowych sukcesów sieci.

Kim jest Corín Tellado i dlaczego jest królową romansu?

Jako jedna z najbardziej płodnych i najlepiej sprzedających się autorek na świecie, Hiszpanka ma kolekcję 4000 prac, z których sprzedała prawie 400 milionów egzemplarzy.

Jest tak dobrze znana, że jej sprzedaż przewyższa uznanych na całym świecie autorów, takich jak Stephen King, Paulo Coelho i Tolkien. 

Według UNESCO Tellado jest po Miguelu de Cervantesie najczęściej czytanym hiszpańskim pisarzem.

Należy zaznaczyć, że w 1994 roku uzyskała tytuł najbardziej poczytnej hiszpańskiej autorki według Guinness World Records.

Zdecydowanie pozostaje tylko poczekać, aż zaczniemy cieszyć się prawdziwymi romansami na ekranie, czy to będzie nowy etap narko-romansów? Fani z niecierpliwością czekają na to, co Telemundo stworzy w nadchodzących miesiącach!

Udostępnij
Sprawdź także  Remake 'El internado' ma już swoich aktorów

Zostaw odpowiedź