Netflix przedstawia zwiastun kolejnej hiszpańskiej prawdziwej zbrodni 'El caso Wanninkhof – Carabantes’


Platforma wyznaczyła już datę premiery swojego nowego filmu dokumentalnego


Netflix już przygotował nową hiszpańską prawdziwą zbrodnię, którą przedstawią: El caso Wanninkhof – Carabantes (Morderstwa na Costa del Sol: Sprawa Wanninkhof i Carabantes. Po fenomenie El caso Alcásser zdecydowali się nakręcić pierwszy film dokumentalny, który 20 lat później dotyczy przeglądu tego wydarzenia. 

Produkcja pokaże wielorakie granice i aspekty sprawy: sądową, policyjną, polityczną, medialną, socjologiczną i genderową.

Wyreżyserowany przez Tànię Balló i wyprodukowany przez Brutal Media dokument pojawi się w serwisie Netflix 23 czerwca po przejściu przez festiwal dokumentalny DocsBarcelona, który odbywa się w Barcelonie od 18 do 30 maja.

Od lat myślałam, że ta historia zasługuje na dokument. Pracowałam z dystansem, z najwyższym szacunkiem, z krytyczną i refleksyjną wolą” – wyjaśniła reżyser dokumentu.„Kiedy to wszystko się wydarzyło, miałam 22 lata. Teraz, 20 lat później, przyniosę bardziej dojrzałe spojrzenie, a z narracji niemal kinematograficznej mogę również zastanowić się nad społeczeństwem. Osie tematyczne moich poprzednich prac mają historyczną, demokratyczną pamięć… Zamierzam w tym filmie pójść o krok dalej i odzyskać ducha społecznego potępienia z perspektywy współczesności i płci, co 20 lat temu było nie do pomyślenia ”- mówi Balló.  


W roku 1999 Rocío Wanninkhof zostaje zamordowana, a cień podejrzenia pada na Dolores Vázquez, byłą partnerkę jej matki. Prawda wychodzi na jaw przy kolejnej zbrodni. Sprawa odbiła się głośnym echem w Hiszpanii ze względu na uprzedzenia dotyczące homoseksualizmu.

Udostępnij
Sprawdź także  Meksykanie zdobywają nagrodę za najlepszy dźwięk podczas rozdania Oskarów 2021

Zostaw odpowiedź