Natalia Oreiro

Natalia Oreiro wcieli się w Evę Perón w miniserialu 'Santa Evita’ wyprodukowanym przez Disney


Historia oparta jest na powieści Tomása Eloya Martíneza. Ernesto Alterio również dołącza do obsady powieści


  zagra kolejną postać z krwi i kości. Trzy lata po premierze Gilda, no me arrepiento de este amor (dramat biograficzny z 2016 roku o życiu tropikalnej piosenkarki i autorki tekstów Gildi), potwierdziło się, że urugwajską aktorką będzie Evą Perón w nowym miniserialu , wyprodukowanym przez .

Bazując na homonimicznym bestsellerze Tomása Eloya Martíneza, kolejną nowością jest włączenie Ernesta Alterio w rolę pułkownika Moori Koeniga w serialu, który trafi na latynoamerykańskie ekrany w 2021 roku. 

Ponadto pozostała została potwierdzona:  Darío Grandinetti będzie Juan’em Domingo Perón; Diego Velázquez, będzie „El Periodista” postacią inspirowaną Tomásem Eloyem Martínezem; oraz Hiszpan Francesc Orella ( Merlí ), jako dr Pedro Ara, lekarz odpowiedzialny za balsamowanie ciała Evity.

Producentami wykonawczymi jest meksykańska , Pepe Támez (Ventanarosa Productions) i Rodrigo García Barcha, a składać się będzie z siedmiu odcinków.

Sam García – syn pisarza Gabriela Garcíi Márqueza – oraz argentyński filmowiec i scenarzysta Alejandro Maci są odpowiedzialni za reżyserię miniserialu, który został przystosowany przez dwie argentyńskie pisarki i aktorki: Marcelę Guerty i Pamelę Rementería.

opowiada intrygującą historię Evy Perón po jej śmierci, kiedy jej ciało czekało na pochówek przez trzy lata w celu zbudowania pomnika, który nigdy się nie zmaterializował.

i Ernesto Alterio pracowali razem przy filmie Infancia Clandestina / Jak mam na imię z 2012 roku (Zdjęcie: David Fernández).


W 1955 roku argentyńskie siły zbrojne obaliły ówczesnego prezydenta Juana Domingo Peróna i ukrywały ciało Evity przez 19 lat, aby nie stało się ono bronią przeciwko reżimowi.

Przed śmiercią Eva stała się potężną postacią polityczną jako żona generała Peróna, a jej wędrujące zwłoki bez grobu wpływały na politykę kraju przez ponad dwie dekady. Santa Evita to historia ciała bez grobu i legendy, która się wokół niego narodziła.

Sprawdź także  Atresplayer Premium przedstawia oficjalny plakat i datę premiery 'Cristo y Rey'

To pierwszy oryginalny wyprodukowany przez Buena Vista Original Productions – filię Disneya w Ameryce Łacińskiej – a projekt jest w przygotowaniu od 8 lat i prowadzony przez Leonardo Aranguibel ( Monzón ) i Mariana Pérez (Llámame Bruna).

«Pamiętam, co powiedział Rodrigo García, kiedy po raz pierwszy zaproponowaliśmy mu ten projekt: że najbardziej niesamowitą rzeczą w historii było to, jak ciało kobiety, która była duchową przywódczynią Narodu, która nalegała na głosowanie kobiet, była pierwszą kobietą, która zaprojektowała kampanię kandydata na prezydenta, zostało wykorzystane przez mężczyzn do ich własnych celów politycznych” – powiedział Pérez magazynowi Variety.

Santa Evita  to opowieść absolutnie feministyczna, wykraczająca poza kontekst historyczny” – dodał. Produkcja miniserialu ma się odbywać od maja do sierpnia w Buenos Aires

Udostępnij

Powiązane posty

2 komentarze

  1. Gdzie można napisać jakiś wniosek, żeby wyemitowanli ten film „Gilda” w polskiej tv?

Zostaw odpowiedź