Najwa Nimri zapowiada nowy album 'AMA’ stworzony we współpracy z Pablo Alboránem i Álvaro Morte


Aktorka i piosenkarka chciała złożyć hołd niektórym piosenkom, które naznaczyły jej karierę


Najwa Nimri to jedna z najbardziej znanych artystek na hiszpańskiej scenie. Jako aktorka jest związana z branżą od ponad dwudziestu lat i brała udział w niektórych z najbardziej udanych historii, które powstały w ostatnich latach. Jest częścią ostatnich sezonów La Casa de Papel i zagrała w Vis a Vis, dając życie jednej z najbardziej pamiętanych złoczyńców małego hiszpańskiego ekranu: Zulemie.

Ale do jej niesamowitej kariery aktorskiej musimy dodać także karierę piosenkarki. W 2021 roku artystka zamierza wydać album Ama. Zostanie wydany 4 czerwca.

To wyjątkowy album, na którym artystka ma dziesięć klasyków z sentymentalnego repertuaru Ameryki Łacińskiej i którą określa jako „projekt zrodzony bezpośrednio z kwarantanny”.

Artystka wyjaśnia, że ​​w tych miesiącach, w których nie mogła pracować, polegała na muzyce: „Po raz pierwszy w mojej karierze nie mogłam zrobić zdjęć ani wejść do studia nagraniowego. Samodzielnie, w górach, sam na sam z iPadem”.

Najwa, który wydał siedem solowych albumów studyjnych, chciała złożyć hołd tym piosenkom, które w jakiś sposób naznaczyły jej życie. Z tego powodu pierwszą z piosenek, które pojawiają się w tym utworze, jest Muñequita Linda. Jej matka śpiewała jej ją, gdy była dzieckiem jako kołysankęW ciągu tych miesięcy Najwa odkrywa dwóch artystów, którzy poruszają serce: Antonio Machina i Nat King Cole.

To, co uwielbiam w Machinie i Nat King Cole, to prostota, w ich głosach nie ma popisowych wirtuozów. To mnie zainspirowało. Zarówno jeśli chodzi o wokale, jak i podkład, chcieliśmy skromnego, dyskretnego, prawie neutralnego podejścia. Przecież te piosenki nie należą do mnie, są częścią zbiorowej pamięci. Jestem tylko pasażerem ”- powiedział artysta.

Ama, album współpracy

Najwa chciała mieć na tę okazję kilku artystów. „Ponieważ są to pieśni o miłości i rozczarowaniu, chciałam tworzyć pary, prosząc śpiewaków, aby mi towarzyszyli” – wyjaśniła artystka.

Sprawdź także  Malverde: el santo patrón: zła passa trwa w serialu. Kolejna osoba zrezygnowała!

Piosenkarka wyjaśnia, że ​​również chciałaby, aby na albumie znalazły się kobiece głosy, ale nie odpowiedziały jej, kiedy się z nimi skontaktowała.W ten sposób odnajdujemy czwórkę artystów, z którymi Nawja śpiewa na tym albumie: Israel Fernández w Solamente una vez; Rusowsky w Esta tarde vi llover; Historia de un amor z Pablo Alborán; i Acércate más zÁlvaro Morte. 

Zostawiamy tutaj pełną listę Ama:

  • Muñequita linda
  • Solamente una vez (z Israel Fernández)
  • Esta tarde vi llover (z Rusowsky)
  • Perfidia
  • Piel canela
  • Historia de un amor (z Pablo Alborán)
  • Mira que eres linda
  • Reloj no marques las horas
  • Acércate más (z Álvaro Morte)
  • Las hojas muertas

Bez wątpienia jest to bardzo wyjątkowy album dla piosenkarki, która chciała podzielić się z publicznością tymi dziesięcioma tak wyjątkowymi dla niej piosenkami.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź