Kim jest postać Salmy Hayek w 'Eternals’?


Następny film MCU przedstawia Meksykankę jako niemal nieśmiertelną istotę o niesamowitych mocach


Pierwsza zapowiedź Eternals (2021) dała nam spojrzenie na kolejny film w Marvel Cinematic Universe (MCU), który ma wśród swoich bohaterów postać Salmy Hayek. Meksykanka da życie Ajak, niemal nieśmiertelnej istocie, która przewodzi grupie obcych bohaterów, w skład której wchodzą między innymi Angelina Jolie, Gemma Chan, Richard Madden, Kumail Nanjiani.

Spędzili prawie siedem tysięcy lat w ukryciu na ziemi, ale po wydarzeniach z Avengers: Endgame (2019) , Eternals będą musieli chronić ludzkość przed siłami zła. Wyreżyserowany przez zdobywczynię Oscara Chloé Zhao, film ukaże się w listopadzie tego roku; więc poniżej powiemy ci wszystko, co musisz wiedzieć o postaci Salmy Hayek w Eternals

Kim jest Ajak?

Salma Hayek jest Ajakiem, duchowym przywódcą Przedwiecznych, grupy istot pozaziemskich stworzonych przez Niebiańskich. 

Jest bardzo mądra i, z tego, co widać w zwiastunie, pomaga ludziom ewoluować od początku cywilizacji. Do tej pory Marvel ujawnił tylko, że ma moce lecznicze, ale na szczęście mamy komiksy, aby przewidzieć więcej szczegółów na temat tej postaci. 

Co ciekawe, w komiksach Ajak to mężczyzna, choć nie byłby to pierwszy raz, kiedy MCU zmieniło płeć bohatera, na przykład sprawa Ancient One z Doctor Strange (2016) . „Bardzo się cieszę, że dołączyłam do rodziny Marvela jako Ajak, matka wszystkich Przedwiecznych. Wcześniej był ojcem wszystkich Przedwiecznych, ale dziewczyny… TO jest nasza chwila ”- napisała Meksykanka na swoim koncie na Instagramie. 

Ta istota urodziła się na Syberii, ale z powodu swoich czynów została pomylona z Quetzalcóatl i innymi bóstwami przedhiszpańskimi. Walczyła w wojnie trojańskie. Wśród Azteków postrzegana jako bóstwo, kilkukrotnie walczyła u boku Thora. W rzeczywistości Ajak został przedstawiony jako archeolog w komiksach.

Sprawdź także  Alejandro Speitzer i Minnie West mogą wystąpić w filmie "Nos llaman locos"

Jest również jednym z najpotężniejszych, ponieważ jako jedyny jest w stanie komunikować się ze swoimi twórcami, Celestialami.

Jego wrogami są Deviants, którzy w filmie Marvela są głównymi złoczyńcami. 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź