Juanes i klasyka Bruce’a Springsteena


„Dancing in the dark” to wyjątkowa hiszpańska interpretacja klasyki jako część ich kolejnego albumu „Origen”


W ubiegły piątek, 30 kwietnia, kolumbijski piosenkarz i autor tekstów Juanes miał premierę swojego singla „Dancing in the dark”, wyjątkowej hiszpańskiej interpretacji klasyki Bruce’a Springsteena, która powstała po dobrym przyjęciu pierwszego singla z nadchodzącego albumu. Origen”.

Na początku dorastania chłopak jednej z jego sióstr zapoznał go z amerykańską muzyką, ponieważ podróżował do Stanów Zjednoczonych i przywiózł płyty winylowe, wśród których młody Juanes odkrył „Dancing In The Dark”, swoje pierwsze wprowadzenie do muzyki Bruce Springsteena.

„Dancing In The Dark” był pierwszym singlem z przełomowego albumu Bruce’a Springsteena „Born In The USA”. Piosenka szybko sprzedała się w liczbie ponad miliona egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych, została wybrana „Singlem Roku” w ankiecie czytelników Rolling Stone w 1984 r., co zaowocowało pierwszą nagrodą GRAMMY Bruce’a Springsteena. Została także wybrana do The Rock and Roll Hall of Fame’s „500 piosenek, które ukształtowały rock and rolla” i według Billboard pozostaje największym przebojem Bruce’a Springsteena.Koprodukcja Juanesa i nagrodzonego Grammy producenta Sebastiana Krysa jest jedynym angielskim hitem, który Juanes przetłumaczył w całości na język hiszpański i znalazł się na albumie „Origen”.

Wkładając swoją duszę w ten intymny i pełen emocji przekaz, występ Juanesa jest wolniejszy, bardziej wrażliwy i introspektywny, aby podkreślić liryczne poczucie smutku, pustki oraz straty utworu.

W swojej karierze Juanes występował jako specjalny wykonawca przed przemówieniem przewodnim Bruce’a Springsteena na SXSW 2012, a także wykonał dwujęzyczny spektakl „Hungry Heart”, jako jedyny latynoski artysta, który wziął udział w hołdzie Person of the Year. Grammy / MusiCares 2013 dla Springsteen.

„Origen” to starannie dobrana kolekcja jego osobistych wersji niektórych z najbardziej wpływowych piosenek z trzech różnych okresów muzycznych w jego życiu pełnych odkryć: dzieciństwa, dorastania i wczesnej dorosłości (przed rozpoczęciem kariery solowej).

Sprawdź także  Yatra wchodzi w reggaeton z Jhay Cortez

To powrót do wczesnych organicznych korzeni kolumbijskiej supergwiazdy i surowej fuzji rocka, uzupełniony niesamowitym instrumentarium i produkcją. Opierając się wyłącznie na pierwszych słowach / plotkach o premierze w mediach społecznościowych, Rolling Stone już nazwał nadchodzący album Juanesa „jednym z najbardziej oczekiwanych albumów 2021 roku”, stwierdza Universal Music.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź