J Balvin składa sobie hołd w dniu urodzin nowym utworem '7 de Mayo’


Piosenka o jego dzieciństwie, problemach ze zdrowiem psychicznym i sławie


7 maja 1985 roku w Medellín w Kolumbii urodził się José Álvaro Osorio Balvín, lepiej znany jako J Balvin. Dzięki imperium fanów rozsianym po całym świecie artysta obchodzi swoje 36. urodziny z nowym utworem, który ma na celu uhonorowanie jego życie.

J Balvin odnosi się do swojego dzieciństwa i podstawowego filaru, jakim jest rodzina, tekstami z 7 de mayo, zawierającymi nagrania swojej matki, Alby Balvin. Śpiewa też o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym („Przeszedłem przez lęk, także depresję, przeszedłem przez fałsz i złe serce”), wspomina o miłości i seksie. Później oklaskiwał swoje muzyczne sukcesy z fragmentem Daddy Yankee, który przyznał mu nagrodę. Surowość i personalizacja utworu częściowo przypomina intymną piosenkę, którą Residente podarował nam w lutym 2020 roku z René.

7 de mayo przychodzi po tygodniu, w którym J Balvin zmonopolizował sieci społecznościowe i nagłówki gazet za swoje poparcie dla sytuacji w Kolumbii. Na swoich profilach na Instagramie i Twitterze potępił ją tymi słowami: „Potrzebujemy pokoju i miłości, straciliśmy kontrolę nad sytuacją. To są prawa człowieka!! Iván Duque Márquez, zakończmy tę wojnę domową. Do wszystkich moich kolegów z drużyny i supergwiazd, proszę, pomóżcie mi i nam wszystkim podzielić się tą wiadomością. Skończmy z tą bezsensowną wojną domową”.

Znany teraz jako Niño de Medellín ma również właśnie premierę filmu dokumentalnego o tym samym tytule w Amazon Prime Video. Będzie to rozszerzona wersja teledysku w tym sensie, że zagłębia się w przeszkody, które pojawiły się w całej jego karierze artystycznej, a mimo to udało mu się dotrzeć na szczyt, na którym jest.

Udostępnij
Sprawdź także  YouTube uruchamia zwiastun dokumentu Malumy

Zostaw odpowiedź