Hiszpania i Blas Canto są na 24 miejscu Eurowizji 2021. Portugalia na 12 miejscu.


Hiszpańska kandydatura nie przekonała publiczności i jurorów w 65. edycji festiwalu


Kolejny rok, który nie był zbyt dobry dla Hiszpanii. Blas Cantó w 65. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dał z siebie wszystko na scenie Rotterdam Ahoy w sobotę 22 maja, ale ostatecznie zdobył tylko 6 punktów od jury i telewizji, kwalifikując się ostatecznie na miejscu 24’tym. Natomiast Portugalia z The Black Mamba – Love Is On My Side miała ich 153.

Mimo pozycji Blas Cantó spełnił swoje marzenie, jakim było reprezentowanie Hiszpanii na Eurowizji. Zrobił to z Voy a quedarme, mocną balladą, którą dodatkowo uczcił pamięć swojej babci, która zmarła w zeszłym roku z powodu koronawirusa .

To był występ Blasa

Blas Cantó był trzynastym występem i zgodnie z oczekiwaniami spełnił swoją rolę, pozostawiając widzom dobry występ. Na Eurowizję 2021 piosenkarz wykonał utwór, Voy a quedarme, ze stonowaną i elegancką scenografią złożoną z kilku elementów, takich jak ciemne światło i maszyny dymne, które stworzyły intymną atmosferę. Nie powinniśmy też zapominać, że księżyc służył jako wspólna nić całości, chociaż oczywiście wielkim bohaterem był solwentowy głos Blasa Cantó.


A tak zaprezentowała się Portugalia

Udostępnij
Sprawdź także  Umiera Rosita Quintana, gwiazda Złotego Wieku meksykańskiego kina

Zostaw odpowiedź