HBO Max ogłasza serial „¡García!” z obsadą pełną niespodzianek


Produkcja oryginalnego hiszpańskiego serialu już trwa. W obsadzie, w której występują Francisco Ortiz i Veki Velilla, znajdziemy takie nazwiska jak Emilio Gutiérrez Caba, Miki Molina, Daniel Freire czy Silvia Abascal


HBO Max zaprezentowało Garcíę!, swoją nową oryginalną serię. To pierwsza w tym kraju oryginalna produkcja dla HBO Max, której premiera planowana jest na 2022 rok, kilka miesięcy po premierze platformy, która wyląduje w Hiszpanii w drugiej połowie 2021 roku.

Seria, oparta na powieści graficznej Santiago Garcíi i Luisa Bustosa, będzie miała sześć jednogodzinnych odcinków. Sara Antuña i Carlos de Pando to twórcy i scenarzyści powieści; oraz Eugenio Mira (Grand Piano), w roli reżysera.

Zgadza się „Garcia!”

Akcja rozgrywa się w hipotetycznej obecnej Hiszpanii, w podzielonym kraju na skraju politycznego chaosu. W serialu występuje Antonia (Veki Velilla), młoda dziennikarka śledcza, która natrafia na spisek, który wykluł się kilkadziesiąt lat temu: istnienie superagenta kriogenizowanego, García (Francisco Ortiz), stworzonego w laboratorium w latach pięćdziesiątych XX wieku przez tajne służby generała Franco. Doskonały żołnierz o nadludzkiej sile i zaprogramowany do wykonywania rozkazów bez zastanowienia, a który budzi się po sześciu dekadach zamrożenia. García czuje się zdezorientowany w Hiszpanii, którą uważa za całkowicie odmienioną.Oprócz Francisco Ortiza ( El Cid, Amar es para siempre, El secreto de Puente Viejo / Sekret ) i Veki Velilla ( Hospital Valle Norte, + de 100 mentiras), w obsadzie znajdują się również aktorzy tacy jak Emilio Gutiérrez CabaFrancisco ReyesDaniel FreireNico RomeroHelio PedregalMario PardoMiki MolinaMarina GatellPepe Ocio i Silvia Abascal.

„Kiedy przeczytałem pierwszy odcinek ¡GARCÍA !, naprawdę podobało mi się identyfikowanie w jego składnikach tak wielu elementów, które zawsze mi się podobały (…) Możliwość zabawy z tak oryginalnym materiałem, z tak bogatym wszechświatem i postaciami, które nigdy nie przestają się rozwijać podczas gdy starają się zrozumieć ciągłe zwroty akcji, jakie zawiera fabuła. To wielkie wyzwanie techniczne i artystyczne. Ogromny przywilej ”- mówi reżyser Eugenio Mira.

Sprawdź także  "La Reina del Sur 2" z Kate del Castillo ma już datę premiery

„Został zaprojektowany w najdrobniejszych szczegółach, aby był zabawną serią, pełną akcji i przygód, szanującą czasem tradycję gatunku, a innym razem ją łamiącą” – wyjaśnia Miguel Salvat, producent wykonawczy serialu.

HBO Max został uruchomiony w Stanach Zjednoczonych w maju 2020 roku. Wkrótce HBO Max ukaże się w Hiszpanii, Portugalii i w Europie Środkowej ( w tym w Polsce, zastępując HBO Go)

Udostępnij

Zostaw odpowiedź