El Inocente / Niewinny: to główne różnice między książką a serią


Hiszpańska seria jest adaptacją udanej powieści Harlana Cobena. Dowiedz się, jakie główne zmiany wprowadzili w historii


Kilka dni temu  hiszpański serial „El Inocente / Niewinny” miał swoją premierę w serwisie Netflix, a projekt stworzony przez Oriol Paulo z Mario Casasem w roli głównej  szybko stał się jednym z najczęściej oglądanych na platformie streamingowej.

Istnieją już miliony subskrybentów platformy streamingowej, którzy odbyli maraton miniserialu i z pewnością chcieli dowiedzieć się więcej o homonimicznej powieści Harlana Cobena, na której oparty jest serial, i różnicach z serią Netflix . 

Aktorka Alexandra Jiménez jako pierwsza pochwaliła wierność, z jaką powieść Cobena trafiła do telewizji. „Zasadniczo książka i serial są takie same ze względu na postacie i wydarzenia, ale prawdą jest taka, że są różne elementy. Jest kilka różnic, ale pozostają fundamenty” – wyjaśniła aktorka.Jakie są różnice w tej książce (spoiler?)

serialu Netflix Mateo Vidal mieszka z żoną na przedmieściach Barcelony. Miasto to najważniejsza lokacja w serii, która rozwija się również w Marbelli. Oczywiście książka nie rozwija swojej historii w Hiszpanii: Harlan Coben, pochodzący z Newark, umieszcza swoją historię między New Jersey a Nevadą.

Ponadto imię bohatera jest w książce znacznie bardziej odkrywcze: autor ochrzcił swojego głównego bohatera jako Matt Hunter (Hunter jest myśliwym).

Ponadto dużą różnicą między książką a serialem jest zakończenie. Ostatni rozdział zawiera zwrot akcji, którego nie zawiera oryginalna powieść. Finał serialu jest znacznie mroczniejszy niż ten, który Coben dał swojej książce.Daleki od obrony wierności swojej powieści w adaptacji, Harlan Coben twierdził, że jest „bardzo otwarty na zmiany”, kiedy zdecydowano, że „ Niewinny ” zostanie zaadaptowany w Hiszpanii. „Zobaczysz, jak Mario Casas robi rzeczy wykraczające poza to, co jest napisane w książce. To jest coś szalonego” – powiedział pisarz.

Niewinny” to nie pierwszą powieść  Cobena zaadaptowana przez Netflix, ani też nie ostatnia. W 2018 roku autor i platforma osiągnęli ekskluzywne pięcioletnie globalne porozumienie na adaptację 14 jego powieści.

Udostępnij
Sprawdź także  'El embarcadero' seria ma już datę

Zostaw odpowiedź