Bad Bunny i Karol G zagrają na 2021 Billboard Music Awards


, czterokrotny zwycięzca BBMA, jest nominowany do siedmiu kolejnych nagród BBMA w tym roku


W oddzielnych występach  i  będą reprezentować muzykę latynoską podczas rozdania nagród 2021. Bad Bunny wykona „Te Deseo Lo Mejor” ze swojego albumu El Último Tour Del Mundo z 2020 roku , który przeszedł do historii jako pierwszy album w całości w języku hiszpańskim, który zajął pierwsze miejsce na liście Billboard 200 wszystkich gatunków.  wykona składankę jej przebojów „Bichota” i „El Makinon”.

Bad Bunny, czterokrotny zwycięzca BBMA, jest nominowany do siedmiu kolejnych nagród BBMA w tym roku, w tym dla najlepszego latynoskiego artysty i najlepszego albumu latynoskiego – dwóch kategorii, które wygrał w zeszłym roku. Bad Bunny jest jednym z zaledwie dziewięciu artystów, z siedmioma lub więcej nominacjami BBMA w tym roku – i jedynym reprezentującym muzykę latynoską.

Supergwiazda z Puerto Rico wygrała swoją pierwszą nagrodę Grammy 14 marca, kiedy jego album YHLQMDLG zdobył nagrodę dla najlepszego latynoskiego albumu pop lub urban.

Najnowszy album Karol G, KG0516 , zadebiutował na pierwszym miejscu listy przebojów Billboard 's Top Latin Albums, stając się jej pierwszym numerem 1 na tej liście. Znalazł się również w pierwszej dwudziestce na liście Billboard 200.

Kolumbijska piosenkarka i autorka tekstów zgromadziła 25 hitów na liście przebojów Billboard Hot Latin Songs, w tym trzy na pierwszym miejscu. Miała 10 pierwszych miejsc na liście Billboard 's Latin Airplay.

Tegoroczne BBMA będą miały coś dla fanów wszystkich gatunków muzycznych.

Impreza poprowadzona przez Nicka Jonasa obejmie występy (w kolejności alfabetycznej według głównego wykonawcy) AJR, BTS, DJ Khaled, w tym HER i Migos, Duran Duran, Glass Animals, Jimmy Jam i Terry Lewis z Sounds Of Blackness z udziałem Ann Nesby, Alicii Keys, P! Nk, dwudziestu jeden pilotów i The Weeknd.

Oprócz ów P!Nk otrzyma ICON Award. Jest więc najmłodszą dotychczasową laureatką tej .

Drake otrzyma nagrodę Artist of the Decade. Trae Tha Truth otrzyma nagrodę Change Maker.

Finaliści i zwycięzcy opierają się na kluczowych interakcjach fanów z muzyką, w tym na przesyłaniu strumieniowym audio i wideo, sprzedaży albumów i utworów cyfrowych, nadawaniu w radiu i zaangażowaniu społecznościowym, śledzonym przez Billboard i jego partnerów danych, w tym MRC Data i Next Big Sound. Tegoroczne są przyznawane za okres od 21 marca 2020 r. do 3 kwietnia 2021 r.

Kategorie z głosowaniem fanów obejmują najlepszych artystów społecznościowych i najlepszą współpracę. Głosowanie rozpoczęło się 10 maja i zakończy się 21 maja o godzinie 23:59 czasu pacyficznego. Po więcej informacji odwiedź billboardmusicawards.com/vote.

BBMA będą transmitowane na żywo z Microsoft Theater w Los Angeles w niedzielę 23 maja o godzinie 20:00 ET / 17:00 PT w NBC.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź