8 najlepszych filmów po hiszpańsku w serwisie Netflix


Od przebojowej komedii muzycznej po zdobywcę Oscara – oto kilka z najlepszych hiszpańskich filmów do obejrzenia teraz w serwisie Netflix


Od Hiszpanii po Argentynę ( Pedro Almodóvar , Alejandro González Iñárritu, Guillermo del Toro, Alfonso Cuarón, Lucrecia Martel) od dziesięcioleci tworzą znane na całym świecie hiszpańskojęzyczne filmy.  Hiszpańskojęzyczny dorobek filmowy jest rozległy i obejmuje kraje w Europie, Ameryce Łacińskiej i Ameryce Południowej – a teraz, dzięki ciągłej ekspansji Netflix na całym świecie, kilka znaczących filmów stało się łatwiej dostępnych. Poniżej 12 najlepszych filmów w języku hiszpańskim, które można teraz oglądać w serwisie Netflix.

Jednak aby umilić sobie oglądanie filmu podczas nadchodzących wakacji, najlepiej zaopatrzyć się w dobrej jakości laptopa. Z tego powodu najlepiej skorzystać z potrzebnej wyszukiwarki na https://szukamlapka.pl/ . 

Roma

To na wpół autobiograficzne podejście do wychowania Cuaróna w Meksyku, którego akcja rozgrywa się w 1970 roku i opowiada historię mieszkającej w domu gospodyni o imieniu Cleo. Za tą rolę debiutantka, Yalitza Aparicio została nominowana do Oscara dla najlepszej aktorki. 

El hoyo – Platforma

Ten dystopijny, alegoryczny horror rozgrywa się w pionowym więzieniu, w którym więźniowie są podzieleni piętrami. Tylko ci na górze są karmieni obfitym posiłkiem, a wszyscy pozostali na dole zmuszeni są do zjedzenia resztek tego, kto jest nad nim. 

 La noche de 12 años – Noc przez dwanaście lat

Urugwajski dramat, którego premiera odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2018 roku, opowiada o prawdziwym 12-letnim uwięzieniu członków Tupamaros, lewicowej grupy partyzanckiej działającej w Urugwaju w latach 60. i 70. 

 La llamada  – Powołanie

Filmowa adaptacja madryckiego musicalu o tej samej nazwie koncentruje się wokół katolickiego obozu letniego, prowadzonego przez zakonnice oraz na dwójce zbuntowanych nastoletnich dziewcząt wysłanych tam za karę.

Tarde para la ira – Za późno na gniew

Ten thriller z 2016 roku, który zdobył 4 nagrody Goya (hiszpański odpowiednik Oscarów), podąża za mężczyzną szukającym zemsty po tym, jak jego ukochana została zabity podczas napadu na sklep jubilerski.

Sprawdź także  Christian Serratos jako Selena Quintanilla w nowej serii Netflix

Contratiempo (The Invisible Guest) – Niewidzialny gość

W tym hiszpańskim thrillerze biznesmen budzi się w pokoju hotelowym obok ciała swojej byłej dziewczyny. Po zatrudnieniu prestiżowego obrońcy, obaj zaczynają przechodzić przez wszystkie zawiłe wydarzenia, które poprzedziły jego obecną sytuację. 

La dictadura perfecta – Perfekcyjna dyktatura

Ta meksykańska satyra polityczna jest oparta na prawdziwych kontrowersjach z udziałem byłego prezydenta Enrique Peña Nieto i konglomeratu medialnego Televisa, który został oskarżony o niesprawiedliwe faworyzowanie Peñy Nieto podczas kampanii w 2012 roku. 

Las tres muertes de Marisela Escobedo – Trzy śmierci Mariseli Escobedo

Ten przejmujący i mrożący krew w żyłach film dokumentalny o prawdziwej zbrodni opowiada o meksykańskiej aktywistce Mariseli Escobedo, której 16-letnia córka została zamordowana w 2008 roku. Po tym, jak jej zabójca wyszedł na wolność, Escobedo rozpoczęła niestrudzoną krucjatę, by wymierzyć sprawiedliwość, zdobywając międzynarodowe uznanie za jej protesty przeciwko władzom Chihuahua . W 2010 roku, podczas czuwania nad córką, została zastrzelona przez zamaskowanego bandytę.


Twórcy serwisu SzukamLapka, chcą nam ułatwić zakup odpowiedniego laptopa, dopasowanego do naszych wymagań. Cała baza jest podzielona na kilka rodzajów tej kategorii sprzętu, więc na pewno każdy z nas znajdzie odpowiedni dla siebie, czy tylko do oglądania filmu, seriali czy także do słuchania muzyki, pracy  w domu czy jako środka multimedialnego w podróży i gier. Sprawdź, https://szukamlapka.pl/

Udostępnij

Zostaw odpowiedź