Zmarł mityczny komik 'El risitas’ – Juan Joya Borja


Aktor także zmarł w środę 28 kwietnia w Sewilli


Smutna wiadomość dla hiszpańskiego humoru. W środę 28 kwietnia zmarł Juan Joyalepiej znany jako El Risitas.

Stało się to w jego ojczyźnie, Sewilli, w szpitalu uniwersyteckim Virgen del Rocío. Źródła szpitalne ujawniły wiadomości różnym mediom, chociaż konkretna przyczyna śmierci nie została ujawniona.

Wiadomo, że w południe tego samego dnia został przewieziony do szpitala z rezydencji z powodu powikłań związanych z chorobą, której doznał. Miał 65 lat.

Ikona telewizji lat 90

Dopiero pod koniec lat 90. zaczął być znany szerokiej publiczności dzięki udziałowi w programach Jesúsa Quintero. Był współpracownikiem El VagabundoRatones Coloraos i El Loco de la Colina.

Jego szczególny humor i zaraźliwy śmiech sprawiły, że stał się wzorcem humoru w Hiszpanii. W rzeczywistości slogany takie jak „cuñaoooo” są częścią najnowszej hiszpańskiej kultury popularnej.

Hiszpański humor w żałobie

Osobowości związku telewizyjnego w tym kraju już zaczynają o nim wspominać. Jednym z pierwszych był Santiago Segura , który chciał go zapamiętać poprzez serię zdjęć z nim, w tym sceny, którymi dzielili się w jego filmie Torrente 3: El ProtectorOprócz niego inne nazwiska, takie jak Skone lub Ibai Llanos, opłakiwały jego stratę za pośrednictwem swoich sieci:


ja go zapamiętam poprzez przeróbkę jednego z jego występów:

Sprawdź także  Wydają „Nostálgico”, nowy singiel Rauwa Alejandro i Chrisa Brown
Udostępnij

Zostaw odpowiedź