Tak wygląda hacjenda Elizondo z „Pasión de gavilanes / Gorzka zemsta” prawie 18 lat po premierze powieści i inne miejsca


Melodramat miał swoją premierę w 2003 roku


W emblematycznej telenoweli, jednej z tych, które są pamiętane przez publiczność, jej ujmujące postacie i ekscytujące doświadczenia, których doświadczają, nie są jedynym niezapomnianym elementem. Równie niezapomniane są miejsca, w których toczą się fabuły. Tak jest w przypadku  / Gorzka zemsta, tego niezwykle udanego melodramatu, którego premiera odbyła się w Kolumbii w 2003 roku.

W tym dramacie telewizyjnym, na czele którego stoją Danna García, Mario Cimarro, Paola Rey, Juan Alfonso Baptista, Natasha Klauss i Michel Brown, jest wiele miejsc, w których siostry `' i bracia `Reyes' wystąpili w swoich namiętnych opowieściach o miłości oraz dramacie, a co nadal wspomina się z nostalgią.

Jednak jednym z najbardziej znaczących miejsc jest niewątpliwie hacjenda , dom bohaterek, w którym rozgrywa się wiele najważniejszych wydarzeń z tej kolumbijskiej serii, która nadal zachwyca publiczność.

W rzeczywistości ta budowla istnieje i nadal jest w doskonałym stanie. Tutaj opowiemy Ci jej historię i pokażemy, jak wygląda dzisiaj.

z filmu

Zmiana hacjendy Elizondo, domu bohaterów 

Wszyscy wiedzą, że kręcenie Pasión de gavilanes miało miejsce w Kolumbii w latach 2003-2004. Niewielu wie, że połowa nagrań została przeprowadzona w spektakularnym miejscu El Pórtico na obrzeżach Bogoty, które ma kilka przestrzeni. Jakby to było małe miasteczko, wśród których znajduje się właśnie budynek, który służył jako gospodarstwo „Bernardo Elizondo”.

Trochę historii

El Pórtico, nazwane tak zostało na cześć ogromnego kamiennego łuku, który znajduje się na jego rozgraniczeniu, zostało zbudowane na farmie w latach sześćdziesiątych XX wieku przez wizjonerów Jaime i Yolandę Pradillę. Restauracja została otwarta w maju 1968 roku i stopniowo para Kolumbijska wzniosła replikę cytadeli w stylu kolonialnym z kościołem, placem i innymi elementami wokół budynku matki. „Zaczęło się od małego domku. Były krowy i był portyk, kamienny łuk, który mój ojciec przeniósł w 1967 roku z Plaza de Bolívar. Łuk znajdował się podczas wyburzania domu rodziny Rodríguez Maldonado ”, powiedział syn pary, Jorge Pradilla, kolumbijskiej gazecie El Tiempo . 

„Rok później moja mama chciała założyć firmę. Zaczęła od sprzedaży na ulicy sangrii, chorizos, szynki serrano i empanaditas. Później otwierali drzwi i podawali na ławach i stołach ”- wspomina.Z biegiem czasu budynki powstające w tej przestrzeni zaczęły być adaptowane i umeblowane, aż stały się tym, czym były w 2003 roku, kiedy to powstała tam produkcja Pasión de gavilanes: kompleksem hotelowym i centrum imprezowym, wśród których obecnie znajdują się jedenaście niezależnych pomieszczeń, takich jak urząd burmistrza, dworzec kolejowy, piwnica win, poza wspomnianymi wcześniej konstrukcjami.

Jednym z najbardziej popularnych obiektów jest klasztor San Isidro, który RTI przerobił, aby stworzyć dom „Normy” , „Jimeny” i „ Sarity” , w tym remake'u  Las aguas mansas

Film z farmy Elizondo / Capture

Dzisiejszy wygląd gospodarstwa sióstr Elizondo

Z biegiem czasu krużganek El Pórtico wprowadził pewne modyfikacje – na przykład kolor konstrukcji – ale pozostaje prawie identyczny z tym, jaki był widoczny na małym ekranie, więc na pierwszy rzut oka łatwo jest zidentyfikować hacjendę Elizondo. 


Według El Tiempo w tym miejscu mieści się około 1500 osób.Każdego roku ta infrastruktura zaprasza gości z całego świata do odwiedzenia magicznego miejsca, w którym prawie dwie dekady temu sekstet bohaterów Pasión de gavilanes tworzył dziki romans.Jednak jedna z najbardziej wyjątkowych wizyt miała miejsce w zeszłym roku, kiedy to łamacz serc Mario Cimarro odwiedził to miejsce w towarzystwie swojej dziewczyny Broni.Aktor dał publiczności powiew nostalgii, gdy ponownie postawił stopę obok ukochanych przez siebie miejsc z pięknymi terenami zielonymi i imponującą architekturą, a w których przez miesiące kręcono najbardziej udany melodramat w jego karierze.

„Witamy na ranczo Elizondo ” – napisała europejska modelka obok pocztówki zamieszczonej na swoim koncie na Instagramie, na której oboje pozują przed strukturą, która dla wielu budzi sporo miłych wspomnień.Aktorka Paola Rey zrobiła to samo, dokładnie 6 kwietniaKościół, bar, arena do walki z bykami i sanatorium Pasión de gavilanes w jednym miejscu 

Należy zauważyć, że El Pórtico wypożyczyło nie tylko swój klasztor Pasión de gavilanes, ale także inne przestrzenie, dlatego 50 procent telewizyjnego dramatu zostało w całości nakręcone w tym pełnym życia i osobowości miejscu.Na przykład na tym terenie znajduje się kaplica poświęcona Nuestra Señora del Pilar, w której zarejestrowano kilka ślubów fikcyjnych postaci, takich jak „Rosario Montes” i „Armando Navarro”; „Norma Elizondo” i „Juan Reyes” oraz doña „Gabriela Acevedo” i „Fernando Escandón”.

Kościół w Pasión de Gavilanes

Film ze ślubu Normy i Juana
Film ze ślubu Normy i Juana /
Ślub Armando i Rosario

Kaplica teraz

Arena walk byków w Pasión de Gavilanes i teraz

Podobnie w tej idyllicznej posiadłości znajduje się mała arena walki byków, na której kręcono również różne sceny z powieści, takie jak zawody rodeo. Według syna założycieli to właśnie od placu narodziła się idea nadania przestrzeni wiejskiego kształtu.


„Urodził się pomysł na planie areny byków. Pierwsze walki byków w Ameryce odbywały się na placach miejskich; postawili kratę i wsadzili byki. Mój tata chciał to zapamiętać i stworzyć miasto z placem, na którym odbywałyby się walki byków. Spędziliśmy 47 lat na ich tworzeniu. Teraz już nie. Dziś jest tylko ślad” – zwrócił uwagę wspomnianym mediom.Bar „La Estación”, podobnie jak sanatorium Asís i dom „Raquelita”, również znajdują się w zakątkach El Pórtico.

Przechwyć wideo

El Pórtico dzisiaj

Dziś, to wyjątkowe miejsce o kolonialnej estetyce i specjalnej infrastrukturze, nadal służy jako podstawowa lokalizacja dla innych produkcji telewizyjnych, reklam, fotografii, reportaży, programów, filmów i nagród wyprodukowanych w Kolumbii.W rzeczywistości, po Pasión de Gavilanes, te konstrukcje miały inne nazwy dla niezliczonych projektów, takich jak Pero sigo siendo el reyLa Tormenta / Hacjenda La Tormenta, La ley del corazón, Narcos czy El Zorro, wśród wielu innych.Ponadto w jego rustykalnych i wiejskich obiektach można organizować wszelkiego rodzaju publiczne i prywatne imprezy w przestronnych i różnorodnych wnętrzach, takie jak chrzciny, komunie, wesela, derby, wystawy, koncerty, pokazy.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź