Rodrigo Santoro i Álvaro Morte zagrają w „Sin Límites” na Amazon Prime Video


Zdjęcia do serialu rozpoczną się 26 kwietnia


Amazon Prime Video i RTVE ogłosiły, że aktorzy Rodrigo Santoro (Last Call) i Álvaro Morte (La casa de papel) ożywią odpowiednio „Magallanes” i „Elcano” w „Sin Límites”, dramacie pełnym przygód, przeniesie do telewizji historię pierwszego rejsu łodzią dookoła świata, zbiegającą się z rokiem pięćsetnej rocznicy pierwotnej wyprawy.

Platforma streamingowa wyjaśniła, że ​​„Sin Límites” pokaże epicką historię grupy żeglarzy w podróży w nieznane. Historia będzie pełna akcji i przygód, obejmująca cztery 60-minutowe odcinki, które zostaną nakręcone w Hiszpanii i Republice Dominikany.

„Sin Límites” ma mieć premierę w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Portugalii, Ameryce Łacińskiej, Holandii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Andorze wyłącznie na Amazon Prime Video.

W obsadzie znaleźli się Sergio Peris-Mencheta (kapitan Cartagena), Adrián Lastra (kapitan Mendoza), Carlos Cuevas (Martino), Pepón Nieto (ojciec Bartolomé), Raúl Tejón (Gómez de Espinosa), Gonçalo Diniz (Duarte Barbosa), Manuel Morón ( Cardenal Fonseca) i Bárbara Goenaga (Beatriz).

Zdjęcia do serii rozpoczną się 26 kwietnia w Kraju Basków i Nawarry w miejscach Azkoitia, Azkorri, Lazkao, Olite i katedrze Pampeluna, zanim przeniosą się na Dominikanę, gdzie filmowanie sekwencji morskiej odbędzie się w dobrze znanym Estudios Pinewood, i dodatkowo w Sewilli i Madrycie.

Aby odtworzyć wspaniałą podróż, statki Victoria i Trinidad zostaną odbudowane oraz wykorzystana zostanie replika Nao Victoria, jedynego z pięciu statków wyprawy, które wróciły do ​​portu, a tym samym pierwszego okrętu, który opłynął świat.

O czym jest historia?

Historia skupia się na odyseji prowadzonej przez portugalskiego Fernando de Magallanes i 239 marynarzy, którzy 20 sierpnia 1519 r. opuścili Sanlúcar de Barrameda (Kadyks, Hiszpania).

Trzy lata później tylko 18 głodujących i chorych marynarzy powróciło na jedynym statku, który przetrwał podróż, prowadzonym przez hiszpańskiego żeglarza Juana Sebastiána Elcano. Przebyli 14 460 lig lądowych, z zachodu na wschód. Misja prawie niemożliwa do znalezienia nowej drogi na „wyspy przypraw”, która ostatecznie zmieniła historię ludzkości, pokazując, że Ziemia jest okrągła. Wyczyn, który na zawsze zmienił handel, ekonomię, astrologię i wiedzę o planecie oraz jest uważany za jeden z największych wyczynów w historii.

Sprawdź także  Aitana ma epizod w 'Elite'

Projekt, zaprezentowany w lutym 2020 roku w Kwaterze Głównej Armii, jest częścią porozumienia o współpracy podpisanego przez RTVE i hiszpańskie Ministerstwo Obrony w marcu 2018 roku, z okazji pięćsetnej rocznicy pierwszego opłynięcia świata.

Sin Límites” jest produkowany przez MONO Films i KILIMA Media, ma zespół techniczny pod dowództwem brytyjskiego reżysera Simona Westa, który ma długą historię w filmach akcji i przygodowych (Con Air: Riesgo en el aire / Con Air – lot skazańców, Lara Croft: Tomb Raider, La hija del general / Córka generała, Los mercenarios 2 / Niezniszczalni 2) i producent Miguel Menéndez de Zubillaga (La trinchera infinita, Loving Pablo, El chico del periódico, Camarón). Scenariusz napisał Patxi Amezcua (Desaparecidos, La sombra de la ley, El aviso).

Data premiery nie została jeszcze opublikowana, ale „Sin Limites” prawdopodobnie trafi na platformę pod koniec 2021 lub na początku 2022 roku.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź