Ratyfikowano oszustwo Shakiry przeciwko hiszpańskiemu rządowi


Prokuratura hiszpańska złożyła skargę przeciwko Shakirze i jej doradcy podatkowemu w Stanach Zjednoczonych w grudniu 2018 r.


Hiszpański Urząd Podatkowy przesłał do sądu nowy raport, w którym potwierdza, że ​​piosenkarka Shakira oszukała na 14,5 mln euro (17,4 mln dolarów przy obecnych kursach wymiany) Skarb Państwa w latach 2012-2014, udając, że nie mieszkała w Hiszpanii i ukrywając się. swoje dochody poprzez sieć firm.

Poinformowało Efe w środę, w dodatkowym raporcie w tej sprawie hiszpańscy technicy skarbu zaprzeczają argumentom obrony kolumbijskiej piosenkarki, która wykorzystuje swój harmonogram koncertów i programów telewizyjnych, aby pokazać, że przebywała mniej niż 184 dni w Hiszpanii, w związku z czym nie miała obowiązku płacenia podatków w tym kraju.

W obliczu tej sytuacji, szef drugiego sądu Esplugues de Llobregat (Barcelona, ​​północno-wschodnia Hiszpania) wezwał techników skarbu i ekspertów obrony do złożenia zeznań na 8 lipca, aby przedstawić swoją tezę na temat podatku Shakiry, jej zobowiązań, według hiszpańskiej gazety „El Periódico de Catalunya”.

W styczniu ubiegłego roku dwaj aktuariusze Urzędu Skarbowego zadeklarowali już przed sędzią śledczym i potwierdzili w raporcie, że kiedyś przesłali informacje do prokuratury, aby poinformować, że artystka uchyla się od zapłaty IRPF (podatku dochodowego od osób fizycznych). ) w latach 2012-2014.

Problemy podatkowe Shakiry

W wyniku raportu skarbu hiszpańska prokuratura złożyła skargę na piosenkarkę i jej doradcę podatkowego w Stanach Zjednoczonych w grudniu 2018 roku, zarzucając im sześć przestępstw przeciwko Skarbowi Państwa za opracowanie „planu” niepłacenia podatku dochodowego od osób fizycznych lub podatku majątkowego, z wykorzystaniem sieci firm z siedzibą w rajach podatkowych, które formalnie były posiadaczami dochodu, który otrzymała Shakira.

W szczególności Ministerstwo Publiczne utrzymuje, że piosenkarka „kierowała ruchy kapitału generowane przez jej działalność zawodową” – jej występy lub udział w amerykańskim programie „The Voice” lub sprzedaż perfum opatrzonych jej nazwiskiem – za pośrednictwem firm z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, na Kajmanach, Malcie, Panamie i Luksemburgu.

Sprawdź także  „Powiedzieliśmy, że RBD to nie RBD, jeśli nie jesteśmy szóstką, myślę, że się myliliśmy [...]”


Stanowisko piosenkarki

Prokurator uważa, że ​​pozwana miała obowiązek odprowadzać swoje podatki do Skarbu Państwa, biorąc pod uwagę, że przebywała w kraju dłużej niż 183 dni, czyli czasu niezbędnego do uzyskania statusu rezydenta podatkowego zarówno w Hiszpanii, jak iw Stanach Zjednoczonych. .

Shakira zwróciła już Urzędowi Podatkowemu 14,5 miliona, których żądała, plus odpowiednie długi i odsetki, ale nalega – i w ten sposób utrzymuje przed sędzią śledczym, kiedy cytował ją jako badaną – że w analizowanych datach nie miała obowiązku płacić podatków w Hiszpanii.

Piosenkarka utrzymuje również, że osiedliła się w Esplugues de Llobregat (Barcelona) w 2015 roku, kiedy urodziła drugie dziecko, i że do tego czasu odwiedzała to miejsce tylko okazjonalnie ze względu na romantyczny związek ze swoim obecnym partnerem, piłkarzem FC Barcelona, Gerard Piqué.

Shakira zarzuciła sędziemu, że jej nieobecności nie były sporadyczne, ale w rzeczywistości mieszkała za granicą, ponieważ utrzymywała międzynarodowy harmonogram koncertów i brała udział w programie telewizyjnym „The Voice” w Stanach Zjednoczonych.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź