’Parot’ przedstawia ostatni zwiastun: Adriana Ugarte bada tajemniczą sprawę morderstwa byłych więźniów w serii Amazon


Amazon właśnie wydała ostateczny trailer dla „Parot”. Jest to nowy serial telewizyjny na platformie z udziałem Adriana Ugarte , którą widzieliśmy niedawno w drugim sezonie „Hache”


„Parot” przeniesie nas do 2013r, kiedy wielu więźniów zostanie zwolnionych po unieważnieniu doktryny Parot. Problem w tym, że kilku uwolnionych więźniów zostaje zamordowanych zaledwie kilka dni po odzyskaniu wolności, a umierają tak samo jak ich ofiary . Za dochodzenie w tej sprawie odpowiada prawa i wytrwała funkcjonariusz policji grana przez Ugarte.

Iván Massagué, Blanca Portillo, Javier Albalá, Antonio Dechent, Patricia Vico, Michel Brown i Nicole Wallace uzupełniają główną obsadę „Parot”. Ze swojej strony reżyserię prowadzą Gustavo Ron i Rafael Montesinos, z Pilar Nadal, również twórczynią serialu, wraz z Alonso Laportą, Luisem Murillo Ariasem i Luisem Murillo Moreno, działającym jako showrunner.Jeśli zwiastun przypadł ci do gustu, mam dla Ciebie dobrą wiadomość, ponieważ nie będziemy musieli długo czekać na „Parot”: 28 maja to data, którą Amazon wybrał na premierę pierwszego sezonu.


Doktryna Parot

W Hiszpanii od 2006 r. bezterminowo przedłużano więzienie najniebezpieczniejszym osadzonym na podstawie doktryny Parota, od nazwiska Henri Parota pierwszego terrorysty, wobec którego zastosowano takie prawo. Gdyby nie ta doktryna więzienie już dawno powinno opuścić m.in. 54 członków ETA, 9 członków innych grup terrorystycznych (w tym szwadronu śmierci, zwalczającego ETA) oraz 14’stu „zwykłych” seryjnych morderców i gwałcicieli.

Jednak Europejski Trybunał Praw Człowieka unieważnił tę doktrynę w 2012 roku, a 63 terrorystów i ponad piętnastu pospolitych przestępców, wśród których byli gwałciciele czy mordercy, wyszło z więzienia. 

Niektórzy z nich, ponownie zostali złapani wkrótce po ich uwolnieniu i ponownie trafili do więzienia.

Udostępnij
Sprawdź także  Almodóvar pracuje nad westernem i dystopii o zamkniętych kinach

Zostaw odpowiedź