Netflix i Ambulante ogłaszają fundusz promujących rodzimych twórców filmowych z Ameryki Łacińskiej


Inicjatywa ta, zwana Fondo Miradas, będzie wspierać finansowo produkcje twórców w Meksyku i Ameryce Środkowej


Film to jedna z branż, która bardzo ucierpiała na skutek pandemii Covid-19, ale w środku tego wszystkiego wielu filmowców wytrwało, by opowiedzieć swoje historie.

Aby ich wesprzeć, Netflix i Ambulante połączyły siły, aby stworzyć Fondo Miradas, inicjatywę o wartości 15 milionów pesos , która pozwoli na kontynuację ponad 80 produkcji filmowców pochodzących z rdzennej ludności i potomków Afro.

Wśród reprezentowanych grup rdzennych są Zapotec Serrano, Totonaco, Mixteco, Náhuatl i Purépecha, ale będą to także filmowcy z Belize, Gwatemali, Hondurasu, Salwadoru i Nikaragui. 

„Jednym z wyzwań naszej branży jest uwzględnienie tych punktów widzenia, które nie zostały odzwierciedlone na ekranie. Fundusz Miradas, opracowany we współpracy z Ambulante, stara się wspierać twórców społeczności tubylczych i pochodzących z Afro, bez których oczu audiowizualna historia naszego regionu nie byłaby kompletna ”- powiedział Francisco Ramos, wiceprezes ds. Treści w Netflix Latin America w komunikat. 

Ten projekt ma na celu pomóc zarówno początkującym twórcom, jak i tym, którzy mają już za sobą długą karierę, szczególnie tym, którzy zajmują się filmami na etapie zdjęć lub postprodukcji.

Komisja ekspertów wybrała projekty, które będą częścią tej inicjatywy, z której łącznie skorzysta 500 osób. 

Udostępnij
Sprawdź także  Úrsula Corberó spróbuje szczęścia w Hollywood

Zostaw odpowiedź