Najpopularniejsze piosenki z meksykańskich telenowel


Meksykańskie telenowele są zapamiętane ze względu na wspaniałe wątki, które je charakteryzują, oraz ze względu na ich piosenki. Czy pamiętasz któreś z nich?


Są piosenki, które zapamiętujemy, nucimy, śpiewamy, gdyż słuchamy ich przez kilka dni z rzędu. Bez wątpienia motywy meksykańskich telenowel są niezapomniane. Choć jest prawdopodobne, że nie widzieliście którejś z tych produkcji, melodia piosenki powinna rozbrzmiewać w najdalszym zakątku głowy.

Przedstawiamy najpopularniejsze piosenki z meksykańskich telenowel

“Dos mujeres, un camino” – Laura León

Ta niezapomniana piosenka zapoczątkowała telenowelę „Dos Mujeres un camino” w 1993 roku, w której wystąpili Erik Estrada, Bibi Gaytán i Laura León, która również odpowiadała za danie głosu tematowi muzycznemu. Produkcja ukazuje historię meksykańskiego kierowcy ciężarówki, który omal nie przejeżdża pięknej młodej kobiety, w której się zakochuje, a potem zostaje uwięziony w miłosnym trójkącie.  


“Quiero volver a empezar” – Yuri

Quiero volver a empezar” to piosenka Yuri ze słynnej meksykańskiej telenoweli z udziałem tej samej piosenkarki w 1994 roku. Melodramat opowiada historię zazdrości i znanej piosenkarki pop, od któej wszyscy coś chcą. Yuri dzielił scenę z dzielnym łamaczem serc, Chayanne.

“Agujetas de color de rosa” – Curvas peligrosas

Słynna telenowela „Agudamientos de colour rosa”, zagrali w niej: Angélica María, Alberto Vásquez i Carlos Bracho w 1994 roku. Chwytliwe motywy telenoweli były wówczas tak popularne, że zdecydowali się wydać dwie składanki piosenek, zaśpiewane przez aktorów i kilku znanych piosenkarzy.  

“La Usurpadora”- Pandora

Grupa muzyczna „Pandora” była odpowiedzialna za skomponowanie udanego tematu muzycznego, który towarzyszył historii Pauliny Martínez (Gabriela Spanic) i Carlosa Daniela (Fernando Colunga) w 1998 roku.

To nie pierwszy raz, kiedy „Pandora” pisała dla telenoweli. Wcześniej wyprodukowali dwie piosenki do „Quinceañera”, pierwszą “Ella se llenó de amor” i “Tu cariño”.

“Soñadoras” – Sentidos Opuestos

Alessandra Rosaldo i Chacho Gaytán ożywili piosenkę „Soñadoras” w 1998 roku, kiedy byli jeszcze w grupie muzycznej „Sentidos Opuestos”. Electro pop dance tej piosenki sprawił, że wszyscy, którzy oglądali tańczyli do przy tym utworze.

Dramat młodzieżowy poruszał tematy, które były wówczas tabu, takie jak narkotyki i alkohol.

“Enloquéceme” – Ov7

Ta piosenka jest hymnem nowego tysiąclecia, podobnie jak jej choreografia. Piosenka „Enloquéceme” była ścieżką dźwiękową do młodzieżowej telenoweli „Locura de amor” z Juanem Solerem i Adrianą Nieto w rolach głównych. Fabuła opowiada o szkolnym psychologu, który zakochuje się w uczennicy, chociaż historia wywołała poruszenie w tamtym czasie, piosenkę nadal słuchamy, jakbyśmy byli w 2000 roku.

„Marimar” – Thalía

Nie ma wątpliwości, że piosenki wykonywane przez Thalíę na potrzeby trylogii Las Marías są ważną częścią wczesnych lat 90. Piosenka „Marimar” jest ikoną meksykańskiej telenoweli.

Marimar spotyka swojego ukochanego, Sergio Santibáñeza (Eduardo Capetillo) na plaży, na której kiedyś łowił ryby i właśnie tam trafiają ich strzały amora.


To jedne z najbardziej znanych piosenek w meksykańskich telenowelach, po prostu klasyka.

Inne:

Udostępnij

Jeden komentarz

  1. Poza tymi z czołówek pamiętam jeszcze kilka takich numerów co leciały w trakcie odcinka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *