Mario Casas w „El Inocente” od Netflix: premiera, obsada i rozdziały serii


Niedawny zdobywca nagrody Goya powraca do telewizji przez reżysera Oriola Paula, z którym pracował już przy „Contratiempo / Contratiempo. Niewidzialny gość”


W piątek 30 listopada Netflix ma premierę El Inocente / Niewinny. Jest to ośmioodcinkowy trzymający w napięciu miniserial stworzony przez Oriol Paulo (Durante de la tormenta / Fatamorgana), który łączy akcję, splecione historie, starcia przeszłości i teraźniejszości, napięcie, a przede wszystkim: drugą szansę. 

Historia zaczyna się pewnej nocy, dziewięć lat wcześniej, kiedy Mateo (Mario Casas) wdał się w bójkę i przypadkowo został mordercą. Teraz próbuje zacząć od zera ze swoją żoną Olivią (Aura Garrido). Niewytłumaczalny telefon podczas podróży po Berlinie sprawia, że Mateo rozpocznie szalony wyścig w celu odkrycia prawdy. Jego niewinność zostanie ponownie zakwestionowana, tym razem przez Lorenę (Alexandra Jiménez), inspektor policji badającą samobójstwo zakonnicy.

Wciągająca łamigłówka

To historia, w której wszyscy bohaterowie niosą plecak z przeszłością, który ich przytłacza, ponieważ w teraźniejszości wszyscy jesteśmy konsekwencją decyzji, które podejmowaliśmy przez całe życie. Chociaż teraz jest to skomplikowane, wszyscy mamy tak naprawdę drugą szansę ”- mówi Paulo, który nie określa się mianem specjalisty od thrillerów, ale wyznaje, że jako dziecko wsiąkł w ten gatunek, ponieważ jego babcia była wierną czytelniczką Agathy Christie.

Serial jest oparty na powieści Harlana Cobena, mistrza tajemnicy. Zaadaptowano już inne jego powieści: W głębi lasu, Safe i The StrangerNa papierze było to wielkie wyzwanie, ponieważ jest to skomplikowana układanka ze względu na złożoność fabuły i liczbę postaci w serialu, a w tym wypadku wszystkie są niezbędne do opowiedzenia historii” – dodaje reżyser.

Obsada „Niewinnego”

Przed napisaniem scenariusza było dla mnie jasne, że głównym bohaterem będzie Mario Casas, którego zobaczymy również w nowym sezonie Los Hombres de Paco. „Rozmawiałem z nim, przeczytał powieść i scenariusze filmowe” – mówi reżyser i od niego zaczął montować obsadę: „ Jestem zaszczycony, że mam kogoś tak dobrego.” Mario Casas zdobył w tym roku nagrodę Goya dla najlepszego aktora za „No matarás”.

Sprawdź także  Martín Hernández pracuje przy“Oscuro deseo”

Z Aura Garrido chciał wrócić do pracy, ponieważ nie spotkali się, odkąd stworzyli El cuerpo / Trup , a stwierdził, że idealnie pasuje do Mario. „Kiedy pisałem scenariusz serialu, pomyślałem o Jose Coronado w roli policjanta, ponieważ jest aktorem, którego naprawdę podziwiam, bardzo mi pomógł w mojej karierze i jest moim talizmanem” – kontynuuje dobór postaci. Ana Wagener, wielka niespodzianka jego poprzedniego filmu, Contratiempo, jest kolejną artystką, z którą chciał z powrotem współpracować.

Obsada tej wieloaspektowej opowieści, w której wszystko pasuje, uzupełnia obsadę, Alexandra Jiménez jako inspektor Ortiz; Juana Acosta i Martina Gusman, jako dwie tancerki z klubu El Paraíso, w reżyserii Miki Esparbé z mocną ręką, oraz Susi Sánchez, „wielka i wspaniała aktorka”, według Oriol, jako siostra Irene, która opiekowała się inspektorką, gdy była dzieckiem w tej samej szkole z internatem w Santa Catalina, w której Siostra María popełniła samobójstwo.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź