Latynoski artysta zyskujący na popularności: Luis Figueroa


Urodzony w Filadelfii artysta z Puerto Rico Luis Figueroa mówi, że wszystkie rodzaje muzyki otaczały jego dorastanie, od salsy po soul, R&B i nie tylko. To wtedy 11-letni Luis zaczął odkrywać swoją miłość do muzyki


Ale prawdę mówiąc, to jego kochająca osobowość wzbudziła jego zainteresowanie. „Moja pasja do muzyki zrodziła się z chęci wyrażenia tego, co czuję, aby pokazać siebie dziewczynie, którą lubiłem” – zauważa. „Jestem bardzo romantyczną osobą i uwielbiam piosenki z Jerry Rivera i Luis Miguelem.”

Figueroa, absolwent Berklee College of Music, asystował przy koncertach Romeo Santosa – wspierał i występował jako wokalista podczas dwóch jego międzynarodowych tras koncertowych. „Bardzo go podziwiam, zwłaszcza sposób, w jaki traktował swoich fanów. Trasa koncertowa z Romeo była dla mnie dobrą szkołą”- wspomina.Ale według Figueroa, który stał się popularny dzięki swojej szczerej okładce fortepianowej „Flor Palida”, jego kariera rozpoczęła się oficjalnie, kiedy podpisał kontrakt z Marc Anthony Magnus Media, firmie rozrywkowej, a później dołączyła do listy Sony Music Latin w 2019 roku.

W ciągu niecałych pięciu lat, pochodzący z Filadelfii artysta występował na Billboard Latin Music Awards, wszedł na scenę Premios Juventud, zadebiutował na listach przebojów Billboard i miał występ otwierający trasę Anthony’s Opus Tour, a to tylko kilka wyróżnień.

„Mamy niesamowity związek, on jest błogosławieństwem w moim życiu” – mówi Figueroa o potentacie salsy, Marc’u. „Kiedy razem koncertowaliśmy, dzielił się wskazówkami i razem modliliśmy się. Mamy wspaniałą przyjaźń, jest niesamowitym mentorem”.

W 2020 roku jego single „La Especialista” i „Te Deseo” trafiły na listę Billboard Latin Pop Airplay. Znalazł się także obok Sebastiana Yatry.

„Ciężko mi było to zaakceptować. Nie mogłem uwierzyć, że moje nazwisko było obok artystów i kolegów, na których patrzyłem przez tyle lat, a zobaczenie mojego nazwiska obok nich w Magnus i Sony było imponujące ”- mówi.

Sprawdź także  RBD: nowy koncert meksykańskiego zespołu z Dulce María?


Teraz wokalista i autor tekstów krąży wokół swojego nowego singla „Hasta El Sol de Hoy”, będącego hołdem dla ponadczasowej piosenki salsowej z 1993 roku autorstwa Edgara Joela y Su Orquesty, którego wokalistą był wówczas Anthony Colón, wujek Luisa.

„Odgrywa ważną rolę w mojej karierze, ponieważ zawsze towarzyszył mi w studiu na początku mojej kariery” – zauważa. „Ta piosenka jest nie tylko pierwszym singlem z mojego nadchodzącego albumu, ale także hołdem dla mojego wujka”.

Następnie Figueroa pokaże swój debiutancki set studyjny, zaplanowany na maj, zatytułowany Canciones del Alma, album, który będzie zawierał jego wersje piosenek, które „zainspirowały go i ukształtowały w artystę, jakim jest dzisiaj”.


Imię i nazwisko: Luis Figueroa

Wiek: 31 lat

Główne osiągnięcia: „Ukończenie Berklee College of Music, śpiewanie z Markiem Anthonym podczas Premios Juventud, trasa koncertowa z Romeo Santosem, podpisanie kontraktów z Sony Music, wkrótce wydam mój pierwszy album studyjny i to co nadejdzie”.

Polecana piosenka: „Hasta El Sol De Hoy” (popowa wersja akustyczna)Co dalej: „Oprócz albumu, dużo, dużo muzyki i miejmy nadzieję, że znowu zaczną się występy na żywo. Już tworzę muzykę do mojego drugiego albumu, który będzie zawierał oryginalne piosenki, ale z tym samym romantycznym uczuciem, jakie usłyszysz w „Canciones del Alma”. ”

Udostępnij

Zostaw odpowiedź