Latynoski artysta zyskujący na popularności: Duki


Proces tworzenia Duki jest prosty. „Potrzebuję tylko mikrofonu” – mówi argentyński raper. „Zaczynam improwizować i od tego czasu po prostu zaczynam budować. Ale piszę w głowie, gdy uprawiam freestyle”


Samozwańczy melómano (miłośnik muzyki), który dorastał słuchając Luisa Miguela i The Beatles, 24-letni artysty, który w zeszłym roku zdobył latynoską nagrodę Grammy za „Hablamos Mañana” z Bad Bunnyi Pablo Chill-E, rozpoczął swoją karierę we freestylu na ulicach Argentyny, co ostatecznie doprowadziło go do wyróżnienia się w krajowym konkursie rapowym El Quinto Escalón. Wtedy wiedział już, że może żyć z muzyki.„Miałem około 17 lat, kiedy zdałem sobie sprawę, że to mój sposób na łączenie się ze światem. A muzyka jest tym, co kocham najbardziej. Znalazłem przestrzeń, w której chciałem się rozwijać”.

W 2016 roku wydał swój pierwszy singiel „No Vendo Trap”, który, podobnie jak większość jego filmów na YouTube, zebrał miliony wyświetleń. Następnie wydał „She Don’t Give a Fo” i „Hello Cotto”. Ale to jego występ u Khea przy „Loca Remix” z Bad Bunny i Cazzu sprawiło, że znalazł się na liście Billboards Hot Latin Songs.

„Nie jestem typem, który patrzy na listy przebojów” – mówi Duki, który twierdzi, że będzie współpracował z artystami, których rzemiosło podziwia. „Ale jeśli tak się stanie, to zawsze jest to fajna sprawa. To, co naprawdę mnie motywuje, to to, co piosenka może zrobić dla mnie lub dla kogoś innego. Dobrze jest wiedzieć, że pokazałem coś innego w piosence, którą docenili moi fani. Ważne jest, wiedzieć, że ktoś polubił, zrozumiał i poparł jeden z moich utworów ”Chociaż nie ma umowy nagraniowej, jego menadżerem jest Federico Lauría, który zaczął prowadzić artystę po spotkaniu z nim w 2017 roku i doprowadził go do czołowego festiwalu Buenos Aires Trap z Bad Bunny i wykonania wyprzedanego programu w Luna Park, a jest to jedno z najważniejszych miejsc w Argentynie.

Sprawdź także  J Balvin

„Duki był fenomenem na ulicach i od razu wiedzieliśmy, że chcemy z nim pracować” – powiedział Lauría Billboardowi . „On jest największym argentyńskim wykładnikiem muzyki trap”.

W czwartek (22 kwietnia) Duki wydał swój nowy album Desde El Fin Del Mundo ze współpracą z Khea, Fariną i YSY A. „Największą różnicą w tym albumie jest to, że jestem bardziej dojrzały i bardziej profesjonalny” – mówi. „Ale jestem zadowolony z efektu końcowego. Możesz streamować jego nowy album tutaj.


Imię i nazwisko:  Mauro Ezequiel Lombardo

Wiek: 24 lata

Główne osiągnięcie: „Aby móc coś działać z narzędzi, które dali mi moi rodzice. A teraz mogę im to oddać i ich wesprzeć. Osiągnąłem wszystko dzięki ich wsparciu”.

Polecana piosenka: „Piensa En Mí”, która nie jest nawet jedną z moich piosenek, to Sticky MA’s i jestem na niej przedstawiony, ale uwielbiam tę piosenkę. Jest zupełnie inna niż mój wczesny repertuar. Uwielbiam teksty i przesłanie.”Co dalej: „Mam zamiar nagrywać więcej muzyki, ale tym razem mam zamiar nagrać więcej utworów reggaetón i dancehall, po prostu bardziej taneczną muzykę”.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź