Kim jest Kali Uchis, nowa ikona latynoskiego popu?


Być może słyszałeś piosenkę, która brzmi następująco: „Quién lo diría, que se podía hacer el amor por telepatía / Kto by pomyślał, że miłość może być stworzona przez telepatię”. Tutaj powiemy ci wszystko o Kali Uchis


Singiel 'Telepatia’ jest na szczytach międzynarodowych list przebojów. Wykonawczynią tego sugestywnego utworu jest Kolumbijka Kali Uchis, przedstawicielka nowego popu, która ma kontakt z publicznością LGBT +, gdzie stawiają ją jako nową divę muzyki latynoskiej. Od tego czasu odniosła taki sukces, że ta piosenka, oprócz tego, że jest hymnem gejowskim, jest teraz piosenką całego świata, którą cieszy się cała publiczność.

„Telepatia” wspięła się na 1. miejsce na liście Billboard New Emerging Artists, była tam przez dwa kolejne tygodnie i ma 12. miejsce na liście Global 200 z ponad 278 milionami wyświetleń na całym świecie. Ze średnią czterech milionów wyświetleń dziennie, singiel zajmuje drugie miejsce na liście 200 Spotify w Meksyku, siódme na liście Global 200 i 11. na liście 200 w Stanach Zjednoczonych.

Ten singiel pochodzi z drugiego studyjnego albumu Kali Uchisa „Sin miedo” (del Amor y Otros Demonios), który został wydany przez Interscope i został dobrze przyjęty przez krytyków, razem z singlami „La luz” z Jhayem Cortezem i „Aqui I command” z Rico

Ponadto Uchis zdobyła nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy album taneczny z Kaytranadą za piosenkę „10%” podczas rozdania nagród Grammy 2021. Na domiar złego jest nominowana do swojej pierwszej nagrody Latin American Music Award w kategorii Ulubiony Album Popowy.

Kali dorastała między Wirginią a Kolumbią, jej sława zaczęła rosnąć wraz z jej projektem „Por vida” w 2015 roku. Debiutancki album Uchisa „Isolation” spotkał się z wielkim uznaniem krytyków i został uznany za „Best of 2018” przez Rolling Stone, Pitchfork, NPR, Vulture i wiele innych.

Sprawdź także  LOS40 Music Awards 2020: Obejrzyj galę!

Kali Uchis współpracowała między innymi z : Gorillaz, Jorja Smith, Juanes, Diplo, Major Lazer, Tyler, The Creator, Daniel Caesar, Bootsy Collins, Snoop Dogg, Kaytranada i Leon Bridges. Od tego czasu koncertowała na całym świecie, grając m.in. na Coachelli, Governors Ball, Bonnaroo, Austin City Limits i Lollapalooza. 


Udostępnij

Zostaw odpowiedź