Dziennikarz David Beriain i jego kamerzysta Roberto Fraile zostali zamordowani w Burkina Faso


Zgłoszono ich zaginięcie po poniedziałkowym ataku grupy zbrojnej we wschodnim Burkina Faso, gdzie kręcili dokument


David Beriain i Robero Frasile zostali zamordowani w Burkina Faso, co potwierdził hiszpański rząd. Dziennikarze zostali porwani w poniedziałek w bardzo niebezpiecznym rejonie państwa afrykańskiego, a we wtorek wiadomo już było, że obaj zginęli.

Beriain, znany z produkcji REC Reporteros Cuatro i prowadzenia programu Clandestinos na DMAX, oraz jego towarzysz, kamerzysta Robeto Frasile byli w Burkina Faso, ponieważ kręcili dokument o kłusownictwie.

Zabójstwo reporterów miało miejsce w rejonie Pama, gdzie uzbrojeni ludzie zaatakowali patrol około 40 żołnierzy Burkinabe działających przeciwko kłusownictwu, gdzie osadzono hiszpańskich dziennikarzy.

Zespół Discovery wydał oświadczenie:

Z wielkim smutkiem właśnie usłyszeliśmy wiadomość o śmierci Davida Beriaina i Roberto Fraile w Burkina Faso. David Beriain był członkiem rodziny Discovery, a wiadomość o jego zniknięciu pozostawia głęboką ranę w sercu zespołu Discovery. Myślimy o ofiarach i ich rodzinach.

Dzięki długiej i wybitnej karierze dziennikarskiej David Beriain dołączył do rodziny Discovery w 2014 roku, stając się jednym z najbardziej cenionych i uznanych dziennikarskich odniesień w telewizji, zarówno w naszych granicach, jak i poza nimi. Dziennikarza Navarrese zawsze charakteryzowała umiejętność, determinacja i instynkt dotarcia do miejsc, do których inni nie mogą, i pokazania rzeczywistości ze wszystkich stron i bez filtrów.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *