Danna Paola i jej początki w telenowelach dla dzieci


Danna Paola to meksykańska artystka z wielką karierą, którą budowała od małego, kiedy zadebiutowała w dziecięcych telenowelach


Danna Paola to jedna z najbardziej znanych aktorek i piosenkarek w Meksyku. Jej początki w medium artystycznym sięgają 1999 roku, kiedy zadebiutował na małym ekranie w „Ulicy Sezamkowej”. Dzięki swojemu ogromnemu talentowi i osobowości udało jej się być częścią ważnych produkcji, dzięki którym zdobyła sławę.

W swojej 22-letniej karierze, oprócz telewizji, wyróżniał się także w różnych obszarach przemysłu rozrywkowego. Została również doceniona za swoją muzykę i występy w filmie i teatrze.  W wieku czterech lat została wybrana do roli „Lupita Lerma” w dziecięcej operze mydlanej „Rayito de luz” (2000).

Danna Paola w Rayito de Luz

Następnie dała życie Marii Belén, bohaterce telenoweli o tej samej nazwie z 2003 roku. Telenowela opowiada historię „Marii Belén”, sześcioletniej dziewczynki, która w wypadku traci swoich przybranych rodziców. Zostaje umieszona w Instituto Brighton, gdzie los sprawia, że ​​poznaje swojego biologicznego ojca.  

Danna Paola jako María Belén

Dzięki swojemu występowi zwyciężyła w kategorii „najlepszy występ dziecięcy” na Premios Bravo oraz „Dziecięce objawienie roku” na  Premios El Heraldo de México. Słynna produkcja dotarła do różnych krajów Ameryki Łacińskiej, w tym Brazylii, gdzie wprowadzono lalkę z jej wizerunkiem.  

W 2002 roku Danna Paola  dała życie „Estrelli”, czułej dziewczynie kochanej przez wszystkich w telenoweli dla dzieci ¡Vivan los Niños!, gdzie dzieliła ekran między innymi z Danielą Aedo, Andreą Legarreta, Natalią Juárez.

W tym samym roku zagrał postać „Anie” w adaptacji powieści „El abuelo y yo”, „De pocas, pocas pulgas”, w której opowiadana jest historia Danilo (Santiago), chłopca zmuszonego do pracy. aby móc kupić jedzenie dla siebie i swojego psa Tomása, jego towarzysza i bratniej duszy. Chłopiec budzi się każdego dnia z nadzieją, że jego matka wróci, gdy pewnego dnia spotyka starszego mężczyznę o imieniu Don Julián (López Tarso), z którym nawiązuje piękną przyjaźń.

Danilo i Anie – Facebook

Swoją drugą główną rolą miała w wieku dziewięciu lat w serialu telewizyjnym „Amy, la niña de la mochila azul”, w którym dała życie Amy Granados, odważnej dziewczynie, która marzy o matce, ponieważ mieszka na łodzi ze swoim przybranym ojcem, Matíasem. Koszmar Amy zaczyna się, gdy w jej życiu pojawia się panna Minerva, kobieta, która chce zabrać ją do szkoły z internatem i wreszcie jej się to udaje.

Sprawdź także  Canal RCN: data premiery "Pa 'Quererte" i "Enfermeras" w 2021 roku

W 2005 roku została wybrana do roli głównej w meksykańskiej telenoweli dla dzieci „Pablo y Andrea”, produkcji opartej na Przygodach Toma Sawyera. Ponadto Danna Paola zwyciężyła w kategorii „najlepszy występ dziecka” podczas TVy Novelas Awards.

Zdjęcie: Twitter

Danna Paola była także częścią programów takich jak „La Familia P-luche”, „La Rosa de Guadalupe”. “La hora pico”, “Como dice el dicho” i innych.

W 2009 roku dołączyła do obsady „Atrévete a soñar” jako bohaterka adaptacji argentyńskiej telenoweli „Patito Feo”, w której zagrała Patricię „Patito” Peraltę. Produkcja była emitowana na kanale Disney Channel, co zaowocowało jej krajowym i międzynarodowym sukcesem.

Za znakomitą kreację zdobyła nagrodę dla „najlepszej młodej aktorki” i „najlepszego motywu muzycznego” podczas rozdania nagród TVyNovelas.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź