„Ya no estoy aquí / Już mnie tu nie ma” ma nominacje do Directors Guild of America


Fernando Frías będzie rywalizować w kategorii 'Najlepsza reżyseria – Debiut' podczas SAG 2021


Meksykański reżyser Fernando Frías został nominowany do nagrody Najlepsza reżyseria – Debiut ( DGA) nagrody za film „Ya no estoy aquí / Już mnie tu nie ma”

Frías będzie walczył o nagrodę za najlepszą reżyserię pierwszego filmu fabularnego, w której rywalizuje z: Radha Blank („40-letnia raperka”), Regina King („Pewnej nocy w Miami…”), Darius Marder („Sound of Metal”) i Florian Zeller („The father”).

„Już mnie tu nie ma”, który miał swoją premierę na Netflix z główną rolą Juana Daniela Garcíi Treviño, był jedną z największych sensacji międzynarodowego kina podczas pandemii.

Netflix: o czym jest „Już mnie tu nie ma”?

Film Fríasa opowiada historię młodego mężczyzny o imieniu „Ulises”, który jest członkiem zespołu Los Terkos, i jest zanurzony w muzycznej subkulturze Kolumbii w północnym mieście Monterrey.

Po problemach z lokalnym kartelem „Ulises” musi uciekać do Stanów Zjednoczonych i stawić czoła trudnej adaptacji.

„Już mnie tu nie ma” zdobył dziesięć nagród Ariel Awards dla kina meksykańskiego, w tym dla najlepszego filmu.

Netflix: „Już mnie tu nie ma” chce Oscara

Ponadto „Ya no soyquí” jest jednym z piętnastu półfinalistów rozdania Oskarów za najlepszy film międzynarodowy jako reprezentant Meksyku.

Pięciu nominowanych w tej sekcji na wielką galę kinową zostanie ogłoszonych 15 marca.

Z drugiej strony DGA ogłosiło także nominacje do nagrody dla najlepszej reżyserii filmu, w której są Lee Isaac Chung („Minari. Historia mojej rodziny”), Emerald Fennell („Obiecująca. Młoda. Kobieta.”), David Fincher („Mank”), Aaron Sorkin („Proces Siódemki z Chicago”) i Chloé Zhao („Nomadland”).

Po raz pierwszy w historii DGA Awards, dwie kobiety, Fennell i Zhao, zostały wymienione jako pretendentki do docenienia.

Nagrody Gildii Reżyserów są często dobrym termometrem w sezonie nagród, aby ocenić, co może się wydarzyć na Oscarach, które zostaną wręczone 25 kwietnia.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat wszyscy, którzy zdobyli nagrodę za najlepszą reżyserię na DGA Awards, powtórzyli następnie zwycięstwo w tej samej kategorii Oscarów, z wyjątkiem dwóch (2013 i 2020).

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 10 kwietnia.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *