Wszyscy zwycięzcy Goya 2021: lista zwycięzców

W tę sobotę, 6 marca, wybrano datę ogłoszenia zwycięzców Goya 2021 podczas gali naznaczonej ograniczeniami spowodowanymi przez środki bezpieczeństwa z powodu koronawirusa. Antonio Banderas i María Casado pełnili rolę prezenterów


Pełna lista zwycięzców Goya 2021

Najlepszy film

  • 'Adú'
  • ’Ane'
  • ’La boda de Rosa'
  • ’Las niñas' (ZWYCIĘZCA)
  • ’Sentimental'

Najlepszy reżyser

  • Salvador Calvo (’Adú') (ZWYCIĘZCA)
  • Juanma Bajo Ulloa (’Baby')
  • Iciar Bollain (’La boda de Rosa')
  • Isabel Coixet (’Nieva en Benidorm')

Najlepszy nowy reżyser

  • David Pérez Sañudo (’Ane')
  • Bernabé Rico (’El inconveniente')
  • Pilar Palomero (’Las niñas') (ZWYCIĘZCA)
  • Nuria Giménez Lorang (’My Mexican Bretzel')

Najlepszy aktor

  • Mario Casas (’No matarás') (ZWYCIĘZCA)
  • Javier Cámara (’Sentimental')
  • Ernesto Alterio (’Un mundo normal')
  • David Verdaguer (’Uno para todos')

Najlepsza aktorka

  • Amaia Aberasturi (’Akelarre')
  • Patricia López Arnaiz (’Ane') (ZWYCIĘZCA)
  • Kiti Mánver (’El inconveniente')
  • Candela Peña (’La boda de Rosa')

Najlepszy aktor drugoplanowy

  • Álvaro Cervantes (’Adú')
  • Sergi López (’La boda de Rosa')
  • Juan Diego Botto (’Los europeos')
  • Alberto San Juan (’Sentimental') (ZWYCIĘZCA)

Najlepsza aktorka drugoplanowa

  • Juana Acosta (’El inconveniente')
  • Verónica Echegui (’Explota, explota')
  • Nathalie Poza (’La boda de Rosa') (ZWYCIĘZCA)
  • Natalia de Molina (’Las niñas')

Najlepszy nowy aktor

  • Adam Nourou (’Adú') (ZWYCIĘZCA)
  • Chema del Barco (’El plan')
  • Janick (’Historias lamentables')
  • Fernando Valdivielso (’No matarás')

Najlepsza nowa aktorka

  • Jene Laspiur (’Ane') (ZWYCIĘZCA)
  • Paula Usero (’La boda de Rosa')
  • Milena Smith (’No matarás')
  • Griselda Siciliani (’Sentimental')

Najlepszy scenariusz oryginalny

  • Alejandro Hernández (’Adú')
  • Claro García y Javier Fesser (’Historias lamentables')
  • Alicia Luna e Icíar Bollain (’La boda de Rosa')
  • Pilar Palomero (’Las niñas') (ZWYCIĘZCA)

Najlepszy scenariusz adaptowany

  • David Pérez Saúdo y Marina Parés Pulido (’Ane') (ZWYCIĘZCA)
  • Bernardo Sánchez y Marta Libertad Castillo (’Los europeos')
  • David Galán Galindo y Fernando Navarro (’Orígenes secretos')
  • Cesc Gay (’Sentimental')

Najlepsza reżyseria fotograficzna

  • ’Adú'
  • ’Akelarre'
  • ’Black Beach'
  • ’Las niñas' (ZWYCIĘZCA)

Najlepszy montaż

  • ’Adú'
  • ’Black Beach'
  • ’El año del descubrimiento' (ZWYCIĘZCA)
  • ’Las niñas'

Najlepszy kierunek artystyczny

  • ’Adú'
  • ’Akelarre' (ZWYCIĘZCA)
  • ’Black Beach'
  • ’Las niñas'

Najlepszy projekt kostiumów

  • ’Akelarre' (ZWYCIĘZCA)
  • ’Explota, explota'
  • ’Las niñas'
  • ’Los europeos'

Najlepszy makijaż i fryzura

  • ’Adú'
  • ’Akelarre' (ZWYCIĘZCA)
  • ’Explota, explota'
  • ’Orígenes secretos'

Najlepszy kierunek produkcji

  • ’Adú' (ZWYCIĘZCA)
  • ’Akelarre'
  • ’Black Beach'
  • ’Nieva en Benidorm'

Najlepsze efekty specjalne

  • ’Adú'
  • ’Akelarre' (ZWYCIĘZCA)
  • ’Black Beach'
  • ’Historias lamentables'

Lepszy dźwięk

  • ’Adú' (ZWYCIĘZCA)
  • ’Akelarre'
  • ’Black Beach'
  • ’El plan'

Najlepsza muzyka oryginalna

  • ’Adú'
  • ’Akelarre' (ZWYCIĘZCA)
  • ’Baby'
  • ’El verano que vivimos'

Najlepsza oryginalna piosenka

  • ’Adú'
  • ’El verano que vivimos'
  • ’La boda de Rosa' (ZWYCIĘZCA)
  • ’Las niñas'

Najlepszy film dokumentalny

  • ’Anatomía de un Dandy'
  • ’Cartas mojadas'
  • ’El año del descubrimiento' (ZWYCIĘZCA)
  • ’My Mexican Bretzel'

Najlepszy film animowany

  • ’La gallina turuleca' (ZWYCIĘZCA)

Najlepszy film europejski

  • ’Corpus Christi'
  • ’El oficial y el espía'
  • ’El padre' (ZWYCIĘZCA)
  • ’Falling'

Najlepszy film iberoamerykański

  • ’El agente topo'
  • ’El olvido que seremos' (ZWYCIĘZCA)
  • ’La llorona'
  • ’Ya no estoy aquí'

Najlepszy krótkometrażowy film fabularny

  • ’16 de decembro'
  • ’A la cara' (ZWYCIĘZCA)
  • ’Beef'
  • ’Gastos incluidos'
  • ’Lo efímero'

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

  • ’Biografía del cadáver de una mujer' (ZWYCIĘZCA)
  • ’Paraíso en llamas'
  • ’Paraíso'
  • ’Sólo son peces'

Najlepszy krótkometrażowy film animowany

  • ’Blue & Malone' (ZWYCIĘZCA)
  • ’Casos imposibles'
  • ’Homeless Home'
  • ’Metamorphosis'
  • ’Vuela'

Honorowa Goya 2021

  • Ángela Molina
Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *