Umiera meksykańska aktorka Isela Vega


Ikona zmysłowości w kinematografii meksykańskiej, zmarła we wtorek w wieku 81 lat


’Pierwsza' meksykańska aktorka Isela Vega zmarła we wtorek wieczorem jako ofiara raka w wieku 81 lat – donoszą członkowie rodziny na portalach społecznościowych.

Urodzona w Hermosillo, Sonora, 5 listopada 1939 roku, Isela Vega Durazo jest ikoną zmysłowości w meksykańskiej kinematografii, gdzie miała długą i owocną karierę.

„Transgresywna kobieta naszego kina; aktorka, scenarzystka, producentka i reżyserka mocnych historii. Żegnamy Cię ze smutkiem, także z wielkim podziwem i uczuciem, Isela Vega. Kontynuuj z nami ogromną siłę, którą zawsze dawałaś naszym ekranom, „powiedział Instituto Mexicano de Cinematografía (Imcine) na portalu społecznościowym Twitter.Wiadomość o jej śmierci, która miała miejsce w Mexico City, została ujawniona przez krewnych w sieciach społecznościowych i została potwierdzona przez Televisa za pośrednictwem ich konta na Twitterze, zauważając, że „krewni potwierdzają niefortunną śmierć aktorki Iseli Vegi”.

Vega, której role w „La ley de Herodes” i „La viuda negra” dały jej nagrody Ariel, pozostawiła po sobie filmografię 130 produkcji: telenowel, seriali a filmów.

Ostatnio występował w filmie w „Cindy la regia”, a w telewizji w „La casa de las flores / Dom kwiatów” (Netflix).

W Polsce możemy ją znać z występu w telenoweli 'Włoska narzeczona'

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *