Twórca „La Casa de Papel” ujawnił prawdziwy powód śmierci Berlina


Álex Pina wyznał, że nie wierzył, że będzie miał przyszłość i będzie kontynuowany poza drugim sezonem, ponieważ nie odniósł wielkiego sukcesu w hiszpańskiej telewizji, a uznanie przyszło dopiero po premierze w serwisie Netflix


Trudno wyróżnić się w gangu rabusiów ubranych w ten sam czerwony skafander, ale postać z Berlina (Pedro Alonso) w La Casa de Papel zdołała stać się jedną z najbardziej ukochanych przez fanów hiszpańskiego serialu, którego piąty (ostatni) będzie miał premierę w tym roku.

Pomimo faktu, że  zmarł pod koniec sezonu 2, podczas ów 3 i 4 serii nadal pojawiał się w retrospekcjach przeszłości z profesorem (Álvaro Morte) i Palermo (Rodrigo de la Serna).

Twórca serialu Álex Pina wyjaśnił, dlaczego  był jedną z pierwszych postaci, które umarły. „Ktoś mi powiedział, że ta postać nie pasuje do czasów, powinieneś usunąć go z serialu” – zdradził Pina .

Jednakże Pina był przekonany, że kontrowersyjny charakter służył do utrzymania ciekawej serii. Ponadto wielu uważało, że zostanie anulowany po pierwszych dwóch sezonach, lecz odniósł przytłaczający międzynarodowy sukces, gdy trafił na , mimo że nie został stworzony dla tej platformy. Pierwotnie serial miał premierę bez większego sukcesu w hiszpańskiej telewizji.

„Stacja nie była zbyt przekonana” – powiedział Pina , dodając, że pierwszy napad został podzielony na dwie części ze względu na finansowe ograniczenia produkcji. „Stworzyliśmy go w 5 miesięcy. Zaczęliśmy go pisać i co tydzień prezentowaliśmy scenariusz. To był wyścig z czasem” – wspomina Pina .

Twórca  wyznał, że nie wierzył w to, że serial będzie miał przyszłość poza drugim sezonem i dlatego postanowił zabić Berlin, co zrobił.

Jednak czarny charakter stał się jedną z najbardziej ukochanych postaci przez fanów i oczekuje się, że odegra ważną rolę w piątym oraz ostatnim sezonie. Berlin pojawia się na wielu zdjęciach w trakcie kręcenia ostatniego sezonu, a także z nową postacią graną przez Patricka Criado, gdzie wielu uważa, że ​​będzie synem Berlina .

Wiele wskazówek wskazuje na ten związek między postaciami. Criado kręcił kilka scen w Danii u boku Diany Gómez, która gra Tatianę, byłą żonę Berlina  w serialu. Teoria, która zyskała wielu fanów, głosi, że Tatiana rozpocznie romans z synem Berlina.

Wielu fanów chce, aby Berlin i Palermo ponownie zjednoczyli się w sezonie 5, ale aby to się stało, Palermo musiałoby umrzeć. W ten sposób mógłby mieć scenę w „życiu pozagrobowym”, gdzie spotkają się Nairobi, Berlin i pozostali, którzy zginęli w całym serialu.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź