Televisa zawiesza aktora Gonzalo Peña za wykorzystywanie seksualne


Decyzja została podjęta po tym, jak aktorka Daniela Berriel upubliczniła swoją skargę za pośrednictwem wideo na Instagram


Po tym jak aktorka Daniela Berriel przedstawiła zarzut wykorzystywania seksualnego poprzez wideo na Instagramie, aktor Gonzalo Pena i jego kuzyn Eduardo „N” zostali wskazani jako odpowiedzialni za gwałty, które miały miejsce w marcu 2020, podczas spotkania z jednym z nich w Acapulco.

„14 marca 2020 roku zgwałcili mnie w Acapulco i powiem wam, jak to się stało. Nie podam zbyt wielu szczegółów, ale podam wystarczająco dużo, abyście zrozumieli historię i jak to się stało ”- ujawniła w pierwszym filmie.

Wyjaśniła, że ​​spotykała się z Gonzalo Peñą, ale na jakiś czas przestała się z nim widywać, ponieważ im nie wyszło. Po pewnym czasie zdecydowali się wznowić związek i na wycieczce, na którą Gonzalo zaprosił ją do Acapulco, doszło do incydentu.

„Powiedział mi, że będą same pary i że to będzie spokojna wycieczka”, ale spotkali Eduardo Ojedę.

Bez zastanowienia intymna rozmowa zakończyła się bardzo traumatycznym momentem dla Danieli Berriel, ponieważ, jak sama opowiadała w filmie, Gonzalo i Eduardo dotknęli jej bez jej pozwolenia.

Opowiedziała, że ​​zasnęła, a kiedy się obudziła, została zgwałcona przez Eduardo. „Kiedy zdałam sobie sprawę, że to on, byłam zszokowana. Zdałam sobie sprawę, kiedy powiedział mi coś tak obrzydliwego, powiedział mi: gdzie chcesz, żebym doszedł i wtedy zdałem sobie sprawę, że jestem gwałcona”. powiedziała.

Przeżyte doświadczenie sprawiło, że przez jakiś czas milczała, ale teraz w końcu zdecydowała się zabrać głos.


Dziś firma Televisa ogłosiła w oświadczeniu, że po tym, co się stało, aktor, który obecnie należy do obsady telenoweli „¿Qué le pasa a mi familia?” , zostanie zawieszony w nagraniach.

„Słyszeliśmy poważne oskarżenie, które Daniela Berriel postawiła na portalach społecznościowych, które po aresztowaniu potwierdzili: prokurator generalny stanu Guerrero i miejscowy sędzia. W związku z tym i aby w pełni zrozumieć, co się stało , tymczasowo zawieszamy nagrania z Gonzalo „N” w jednej z naszych produkcji ”- głosi oświadczenie.Peña odgrywa antagonistyczną rolę w projekcie producenta Juana Osorio, który ukazał się 22 lutego. Jego postać to Mariano, syna bohaterki granej przez Dianę Bracho. Jego udział był rozważany w co najmniej 15 odcinkach fabuły.

Oprócz tej telenoweli aktor pochodzenia hiszpańskiego brał udział w innych produkcjach, takich jak „Amar a muerte”, „La malquerida” i „Antes muerta que Lichita”. Był także nominowany do nagrody dla najlepszego aktora młodzieżowego w 2019 roku przez TVyNovelas Awards.

Sprawa stała się trendem w sieciach społecznościowych pod hashtagiem #JusticiaParaDanny. W ramach Międzynarodowego Dnia Kobiet zachęcano do wspierania aktorki. Wczoraj Eduardo „N” został aresztowany, jednak nadal nie wiadomo, jaka będzie sytuacja prawna 31-letniego Gonzalo Peñy.


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *