Tainy, Horacio Palencia, Ozuna i inni wśród zwycięzców BMI Latin Awards


BMI ogłosiło 28. dorocznych zwycięzców BMI Latin Awards 29 marca


Lista zawiera Christian Nodala z „De Los Besos Que Te Di”, który wygrał regionalną meksykańską piosenkę roku i została napisana przez Edgara Barrerę i José Esparza. To już drugi rok z rzędu, w którym Barrera otrzymał to wyróżnienie i jest to pierwsza nagroda BMI Latin Award dla Esparza.

W międzyczasie, Bad Bunny i Tainy z „Callaíta”, która znalazła się na szczycie list przebojów, wygrali współczesną latynoską piosenkę roku. Zion, Luny i Tunes są również wymieniani jako zwycięzcy tego utworu, ponieważ hitmaker Tainy sampluje swój przebój z 2005 roku „Alocate” w „Callaíta”.

Inni najlepsi zwycięzcy to Horacio Palencia, który został uznany za regionalnego meksykańskiego autora piosenek roku za utwory takie jak „Amor A Primera Visa”, „El Amor de Mi Vida” i „Escondidos”. Meksykański piosenkarz i autor tekstów otrzymał to wyróżnienie wcześniej w 2016 i 2017 roku.

Współczesny latynoski autor tekstów roku trafił do gwiazdy Puerto Rico Ozuny za napisanie ośmiu najczęściej wykonywanych piosenek BMI, w tym „Yo x Ti, Tu x Mi” z Rosalíą, „Otro Trago (Remix)” i przebojowego „China”.

Universal Music Publishing Group została uznana za wydawcę roku za reprezentowanie 20 najczęściej wykonywanych latynoskich piosenek BMI w 2020 roku: „11PM”, „Con Altura”, „Mi Meta Contigo”, „Que Pretendes”, „Que Calor” i „Sin Memoria ”, wśród wyróżnionych w ich katalogu.

Sprawdź pełną listę zwycięzców tutaj.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *