Selena Quintanilla uhonorowana nagrodą za całokształt twórczości na Grammy 2021


Selena Quintanilla została uhonorowana nagrodą za całokształt twórczości podczas niedzielnego wieczoru Grammy 2021


Zgodnie z opisem Akademii: „Nagroda za całokształt twórczości jest przyznawana wykonawcom, którzy wnieśli wybitny wkład artystyczny w dziedzinie nagrań”.

Nieżyjąca już Królowa Tejano zdobyła nagrodę Grammy za najlepszy album meksykański / meksykańsko-amerykański na żywo! w 1994 roku, gdzie po raz pierwszy w tej kategorii wygrała artystka Tejano.

W mediach społecznościowych rodzina Quintanilla podzieliła się rzadką anegdotą na temat pierwszego Grammy.

„W 1994 roku, na kilka godzin przed 37. doroczną ceremonią rozdania nagród Grammy w Nowym Jorku, Selena była ze swoją siostrą Suzette, układając włosy w jeden z jej najbardziej kultowych ponadczasowych stylizacji. To było pierwsze doświadczenie Seleny z Grammy i była bardzo podekscytowana ”- napisano w poście z nigdy wcześniej nie widzianymi zdjęciami.

„Selena zabrała ze sobą aparat, żeby móc robić tam zdjęcia z innymi artystami. Jednak nie pozwolili jej zabrać ze sobą aparatu, ale ona żartobliwie powiedziała: „Nie pozwolili mi zabrać ze sobą aparatu, jednak wyszłam z tym”, powiedział w wywiadzie trzymając swoje Grammy w 1994 roku”

Chris Perez, wdowiec po Quintanilli, również podzielił się swoim entuzjazmem w mediach społecznościowych.

„Nagroda za Całokształt Twórczości! Powiedzieć, że jestem dumny ze wszystkiego, co reprezentuje Selena i jak jestem dumny z jej osiągnięć, to OGROMNE niedomówienie” – napisał na Facebooku. „Specjalne podziękowania dla organizacji Grammy, a zwłaszcza dla was wszystkich (jej fanów), którzy nadal słuchają, oglądają i wspierają wszystkie niesamowite rzeczy, które zostawiła dla nas. Dziś wieczorem będę oglądać nagrody z największym uśmiechem na twarzy… wiedząc, że będzie tak zaszczycona … I SZCZĘŚLIWA! „

Zobacz poniższe posty:

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *